Četvrtak, 18 travnja, 2024

Pobjeda i poraz mladih košarkaša KK “Busovača” (FOTO)

Nastavljena je Liga mladih KS HB utakmicama 13.kola u kojem je KK Busovača bila domaćin vršnjacima iz KK Čapljine.

U mlađoj kategoriji igrača do 14 godina, gosti su boljom igrom u završnici utakmice slavili rezultatom 46:37. Početak utakmice pripao je Čapljincima koji su vodili i 10 poena razlike. Preokret s klupe izveo je mladi Ivano Pandža koji je sa 12 poena u kratkom periodu potpuno preokrenuo rezultat. Na kraju su domaće košatali pobjede promašeni „ziceri“ i slabo izvođenje slobodnih bacanja što su gosti iskoristili i zasluženo odnijeli bodove u Čapljinu.

Pravu rapsodiju košarke izveli su domaći kadeti koji su svoje vršnjake porazili s preko 40 poena razlike. Igrači trenera Mešinovića su prvu četvrtinu odigrali kao iz snova. Petorka Kojadin, Gudelj, Kokalović, Bešlić i Prusac je pokazala svu raskoš košarkaške igre u svojim godinama slaveći nakon prvih 10 minuta s nevjerojatnih 33:3.Mladi košarkaši Busovače promašili su samo jedan šut za 2 poena i dvije trojke, a ubilježili su 11 asistencija. U nastavku je trener dao priliku svim igračima za veću minutažu za konačnu pobjedu 73:29. U domaćoj ekipi dvoznamenkasti broj poena su postigli Kojadin(16), Prusac(15), Kokalović(13), Jovanović(11) i Gudelj(10) , a odlični su bili i Bešlić,Vidović,Čičak i Jusupović.