Na poziv Ankice Mravak, ravnateljice Gradske knjižnice “Busovača”, te Darije Čuturić, ravnateljice Gradske knjižnice “Vitez”, danas je u posjeti mališanima busovačkih i viteških osnovnih škola boravio poznati bh. pjesnik Šimo Ešić.

“Gospodin Ešić predstavio je u Busovači svoje najnovije knjige te se družio sa djecom u Gradskoj knjižnici “Busovača” i u Područnoj školi “Putiš”, a na spomenutom druženju sudjelovali su učenici nižih razreda iz ove dvije odgojno-obrazovne ustanove”, istaknula je u izjavi za grad-busovaca.com portal Ankica Mravak, ravnateljica Gradske knjižnice “Busovača”.

Gospodin Ešić je uz spomenuto recitirao i neke od najpoznatijih pjesama (od kojih je velik broj zastupljen u udžbenicima i obveznoj školskoj lektiri) i razveselio na sebi svojstven način naše najmlađe sugrađane.

 “Susreti s djecom su jedna velika inspiracija, a to je za pisce izrazito važno. Na neki način se tako održi kontakt sa čitateljima, te se provjere same reakcije na napisano. Po pravilu je to jedna velika radost za djecu, ali i za mene. Uvijek pronađemo neki način da se lijepo zabavimo, ponešto naučimo i zajedno družimo. Tako je bilo danas i u Busovači. Susreli smo se sa mnoštvom mališana koji svojom toplinom, zainteresiranošću i lijepim ponašanjem ne ostavljaju nikog ravnodušnim, a tako i mene”, izjavio je gospodin Ešić za naš portal, te dodao:
 
“Osim toga, pokušavam ih naučiti da će čitanjem biti dobri ljudi, odrast će u ljude koji misle glavom, tj. neće biti pijuni u nečijim rukama”.
 
Ešić je u Busovači posljednji put gostovao prije više od 3 godine predstavljajući tada svoje tek objavljene knjige.
 
O Šimi Ešiću se može napisati jedan cijeli esej. Reći ćemo samo da piše (službeno) od 1969. godine, da je dobitnik mnogih književnih priznanja, te da je dobitnik i nagrade za životno djelo. Piše pjesme, priče, radio-igre, udžbenike, a djela su mu prevođena na: slovenski, makedonski, albanski, bugarski, njemački, švedski, engleski, talijanski i mnoge druge jezike…

Prethodni članakVeterani Busovače treći na turniru u Novom Travniku
Sljedeći članakKinezi žele uložiti 1,5 milijardi KM u gradnju termoelektrane u Bugojnu

Komentiraj

Unesite svoj komentar!
Ovdje unesite svoje ime