Od Busovače do Vukovara: Hodočasnici krenuli na put dug 240 kilometara (FOTO)

12.11.2021 u 07:13
Grupa od 15-ak hodočasnika iz središnje Bosne, ponajviše iz busovačkog planinarskog društva TIM, uz druge iz Viteza, Nove Bile – Travnika, Novog Travnika i Splita, večeras kreće u Vukovar.

Šestodnevno hodočašće dugo više od 240 kilometara pokazuje kako je središnja Bosna i dan danas uz ovaj herojski grad i simbol obrane Republike Hrvatske.

U izjavi za naš portal, predsjednik planinarskog društva TIM Busovača Ljuban Grubešić naglasio je kako je ovo još jedna u nizu aktivnosti društva:

“Sedam članova društva spremno je za put dug 240 kilometara u Vukovar, na dan sjećanja na žrtve Vukovara, koje zajedno organiziramo s hodočasničkom udrugom Alojzije Stepinac iz Viteza. Večeras ukupno četrnaest hodočasnika iz Busovače, Viteza, Nove Bile – Travnika, Novog Travnika i Splita kreće na pješačenje s ciljem sudjelovanja u koloni sjećanja na žrtve Vukovara.”, rekao je Grubešić.

Naš fotograf Robert Marić bio je večeras u župnoj crkvi sv. Juraja u Vitezu gdje je hodočasnike blagoslovio viteški župnik fra Velimir Bavrka, a TIM-ovci su bili i u Busovači gdje su napravili fotografiju ispred kipa sv. Ante Padovanskog ispred župne crkve.

Ka Vukovaru su se uputili Ljuban Grubešić, Ivan Rajković, Marina Varešković, Andrija Livančić, Josip Buha, Ivo Bavrka, Marina Vuleta, Katica Grubešić, Josipa Ćosić, Vesna Brnada, Dragan Čeko, Mladen Akrap, Anto Drljo i Ivica Kolenda.

Sretan put i lagan korak!

Hodočasnici iz središnje Bosne kreću u Vukovar – grad heroj i grad heroja (FOTO)

0 Komentara
Najstarije
Najnovije Najviše glasova
Inline Feedbacks
View all comments
Oglas
LM