Subota, 27 travnja, 2024

Nikad uvjerljivija pobjeda: Odbojkašice Busovače u derbiju kola slavile protiv Viteza!

Danas je u sportskoj dvorani u Vitezu odigrana derbi utakmica 5. kola Omladinske odbojkaške lige KSB u kojoj su snage odmjerile dugogodišnji rivali, ali i veliki prijatelji kluba, OK “Busovača” i OK “Vitez”.

Očekivala se teška utakmica, no ekipa Busovače vođena trenerom Draganom Lovrićem, a na krilima iskusne Nikoline Batiste i Marije Relote uvjerljivo je slavila u oba seta – 0:2.

Bolja igra u svim segmentima rezultirala je velikom razlikom koju su igračice Viteza u skoro cijeloj utakmici teško dostizale, izuzev pred sam kraj drugog seta kada su se približile na 3-4 poena razlika.

U ekipi Busovače odlične servise pružile su dvije mlade igračice – Katarina Batinić i Marina Blažević. Na mreži u bloku odlične Nikolina Batista i Marija Relota.

Svestrana Ana Relota briljirala je na poziciji tehničara i s nekoliko iznenađujućih udaraca preko mreže donijela ekipi Busovače ključne poene u trenutcima kad se rezultat lomio na veću razliku.

Uz odlične smečeve Nikoline Batiste i ‘kuhanje’ tehničarke Marije Relote, odličnu partiju pružile su i mlađe igračice. Prije svega Kristina Šakić na poziciji korektora, a i u igri s klupe Katja Batinić i Doris Ćosić.

U drugoj utakmici, igrale su pionirke Busovače i Viteza. Prvi set suvereno dobila domaća ekipa pod palicom iskusnog trenera Zdravka Križanca. U drugom setu ekipa Busovače podiže moral i skoro pa dobiva drugi set. Presudilo je iskustvo ekipe Viteza u završnici drugog seta tako da je ova utakmica završila rezultatom 2:0 za Vitez.

Čestitamo našim odbojkašicama i treneru Lovriću!