
Optužnica ih tereti za višegodišnje psihičko i fizičko nasilje nad dvjema kćerkama iz prethodnog braka, koje je, prema navodima, uključivalo izolaciju od rodbine, zabranu druženja s vršnjacima te uskraćivanje hrane.
Iz Ministarstva unutarnjih poslova Srednjobosanskog kantona potvrđeno je da je u ponedjeljak, 19. siječnja, Policijska stanica Novi Travnik zaprimila prijavu o udaljavanju maloljetne osobe iz obiteljske kuće u mjestu Bistro, općina Novi Travnik.
Prema navodima MUP-a SBK, prijavu je u 12.30 sati podnijela osoba inicijala S. D. (1968), navodeći da se A. D. (2007) udaljila od kuće uz pomoć drugih, zasad nepoznatih osoba. Nedugo nakon toga, u 12.50 sati, u prostorije Policijske stanice Bugojno samovoljno su pristupile tri osobe, A. D. (2007) iz Bugojna, H. Dž. (1985) iz Bugojna i M. F. (1985), također iz Bugojna, a sve u vezi s navedenom prijavom.
Iz MUP-a SBK navode kako se, pod nadzorom dežurnog kantonalnog tužitelja Kantonalnog tužiteljstva Travnik, provode istražne mjere i radnje radi utvrđivanja svih okolnosti događaja. Nakon okončanja istrage bit će donesena odluka o pravnoj kvalifikaciji slučaja i eventualnim daljnjim mjerama.
Slučaj je dodatno dobio na težini s obzirom na ranije potvrđenu optužnicu Kantonalnog suda u Novom Travniku protiv Suvada Dedića (43) i njegove supruge Maide (31) iz mjesta Bistro. Optužnica ih tereti za višegodišnje psihičko i fizičko nasilje nad dvjema kćerkama iz prethodnog braka, koje je, prema navodima, uključivalo izolaciju od rodbine, zabranu druženja s vršnjacima te uskraćivanje hrane.
Majka djevojke, Azra Dželilović iz Bugojna, za medije je izjavila kako je njezina kći uspjela pobjeći iz kuće i potražiti pomoć kod susjede. Prema njezinim riječima, djevojka je bila vidno pothlađena i potresena, nakon čega su po nju došli članovi obitelji jer otac zbog zabrane prilaska nije mogao osobno doći.
Azra Dželilović tvrdi kako s kćeri nije imala kontakt posljednja tri mjeseca te sumnja da je djevojka cijelo vrijeme bila izložena psihičkom i fizičkom maltretiranju. Dodaje kako su osobe koje su djevojci pružile utočište spremne svjedočiti da je iz kuće pobjegla samovoljno, piše Dnevni avaz.
Podsjetimo, majka je ranije u više navrata javno upozoravala da strahuje za sigurnost svoje kćeri, koja se udala nakon upoznavanja putem društvenih mreža. Iako se djevojka ranije oglašavala na društvenim mrežama tvrdeći da je dobro i da su navodi njezinih roditelja neistiniti, sada je na nadležnim institucijama da utvrde sve činjenice i okolnosti ovog slučaja.