Četvrtak, 4 srpnja, 2024

Liga prvaka: Dinamo se suočava s izazovom protiv AEK-a u uzvratnoj utakmici

Danas, s početkom u 20:45, na stadionu u Ateni, Dinamo će igrati uzvratnu utakmicu trećeg pretkola Lige prvaka protiv grčkog kluba AEK-a. Nakon poraza od 2:1 u prvoj utakmici na Maksimiru prošlog utorka, hrvatski prvak se suočava s teškim zadatkom da preokrene rezultat i osigura svoj prolazak dalje.

Na poluvremenu te utakmice Dinamo je imao vodstvo zahvaljujući golu Marka Bulata u 39. minuti. Sve oči ljubitelja nogometa bit će uprte u ovu uzbuđujuću utakmicu, koju će prenositi MaxSport 1.

Veliki izazov za Dinamo

Ulaskom u treće pretkolo Lige prvaka, Dinamo je već osigurao barem sudjelovanje u skupini Konferencijske lige, što bi klubu donijelo najmanje četiri milijuna eura. Međutim, prolazak u play-off Lige prvaka otvorio bi put prema većim nagradama – 11.6 milijuna eura i sigurno mjesto u skupini Europske lige. Ako Dinamo uspije stići do Lige prvaka, osigurat će si minimalno 27 milijuna eura.

Potencijalni scenariji

No, što se dogodi ako Dinamo ne uspije proći dalje od AEK-a? U tom slučaju, Dinamo će se boriti za ulazak u Europsku ligu protiv češkog prvaka Sparte. Sparta je ispala iz Lige prvaka u trećem pretkolu, nakon što je izgubila na penale od Kopenhagena. Prva utakmica u Danskoj završila je bez golova, no Danci su poveli u Pragu već u 1. minuti. Sparta je uspjela izjednačiti preko Birmančevića u 80. minuti. Produžeci su donijeli uzbuđenje – Laci je zabio za Spartinu prednost u 105. minuti, no Claesson je izjednačio za Kopenhagen u nadoknadi prvog produžetka. Olatunji je vratio vodstvo Sparti u 107. minuti, ali je Claesson s dva gola u produžecima (112. minuta) osigurao pobjedu Kopenhagenu.

Pogled prema budućnosti

U slučaju prolaska Kopenhagena, danski klub će se suočiti s Rakowom u nadolazećem dijelu natjecanja. No, Dinamo će se fokusirati na svoju utakmicu i priliku da preokrene situaciju protiv AEK-a i napravi korak bliže Ligi prvaka.

Očekuje nas napet susret na terenu stadiona u Ateni, a hoće li Dinamo uspjeti ostvariti preokret i osigurati svoj prolaz dalje, ostat će za vidjeti večeras. Svi ljubitelji nogometa zasigurno će pratiti svaku minutu ovog ključnog susreta.