Četvrtak, 25 travnja, 2024

KOŠARKA: Zrinjski “pao” u Busovači nakon 2 produžetka

U 13. kolu lige Herceg Bosne, gledatelji su u Busovači mogli pogledati pravu košarkašku “dramu”, ali i svjedočiti pobjedi domaćina nad HKK Zrinjski II.

Gosti su u ovoj utakmici slovili za favorita, no već sam početak drugog dijela sezone kada su Busovaču pojačali Milinović i Topalović dao je naslutiti kako to neće baš biti lagan zadatak.

Domaćini bolje otvaraju utakmicu i nakon 1/4 dolaze u prednost od 19:15. Do poluvremena razlika se ne mijenja značajnije i na poluvremenu Busovača odlazi s prednošću od 40:37.

Već tada je jasno kako nas očekuje neizvjesna završnica do koje i dolazi na kraju utakmice, no prednost ne ostvaruje ni jedna ekipa i na kraju imamo neriješen rezultat i prvi produžetak.

Produžetke obilježava veliki broj poena i naravno problemi s osobnim greškama. No ni nakon prvog produžetka nema pobjednika.

Na kraju spretniji i koncentriraniji su bili domaćini koji pobjeđuju konačnim rezultatom 97:92

U sastavu KK Busovače najefikasniji je bio Milinović s 37 poena i 11 skokova. Jako dobru utakmicu odigrao je i Dedović s 18 poena i 17 skokova. I Topalović se pridružio ovoj dvojici igrača koji su odigrali 50 minuta i na kraju je utakmicu završio s 13 poena i 11 skokova.

Posebno treba istaknuti mladost, 16-godišnji Brkić uz sjajnu obranu utakmicu je završio sa 16 poena, dok je Tolja bio jako dobar u obrani s 3 ukradene lopte. Karaula je zabilježio 2 poena, a presudne poena pogodio je “jocker” s klupe Šišić koji je zabilježio 9 poena ,a šut sa linije slobodnih bacanja u ključnim momentima bio mu je 7-7