Kiseljak: Započela obuka na temu ” Aktivni naoružani napadač”

19.11.2024 u 12:20

Dana 18.11.2024.godine u prostorijama Visoke škole „CEPS- centar za poslovne studije“ Kiseljak započela je petodnevna specijalistička obuka u kojoj sudjeluju policijski službenici Jedinice za specijalističku podršku MUP-a Srednjobosanskog kantona.

Obuka se odvija u okviru programa „Active Shooter“ (“Aktivni naoružani napadač“), a partnerski je izvode predstavnici Visoke škole „CEPS- centar za poslovne studije“ iz Kiseljaka i Allert Center – Texas State University (Sjedinjene Američke Države). U ovu obuku su kao polaznici uključeni i službenici Direkcije za koordinaciju policijskih tijela Bosne i Hercegovine, Uprave policije MUP-a Unsko-Sanskog Kantona i Uprave policije MUP-a Kantona Sarajevo.

Navedeni program je prihvaćen i inkorporiran u obuku FBI (FederalBureau of Investigation) i dobio je priznanje Kongresa Sjedinjenih Američkih Država.

Sudjelovanjem u ovakvim obukama policijski službenici Uprave policije MUP-a SBK/KSB nastavljaju s kontinuiranim procesima obučavanja i usavršavanja u svim oblastima, što u mnogome doprinosi poboljšanju kvaliteta rada policije u svim njenim segmentima.

                                                                                                                                                            

Izvor: mupsbk-ksb.gov.ba

 

0 Komentara
Najstarije
Najnovije Najviše glasova
Inline Feedbacks
View all comments
Oglas
LM