
Jedna osoba ozlijeđena je danas na Bjelašnici nakon incidenta na skijaškoj stazi, potvrđeno je iz Olimpijskog centra Bjelašnica-Igman.
Kako su za Klix.ba kazali iz OC Bjelašnica-Igman, do nezgode je došlo kada je skijaš, koji je bio brži i očito iskusan, povukao sajlu u suprotnom smjeru, što je dovelo do njenog ispadanja.
Brži, očito i profesionalni skijaš, kojem još nije utvrđen identitet, je potegao sajlu u drugom smjeru, gdje je došlo do ispadanja sajle. Pritom je sajla pala i ozlijedila dječaka. Nije životno ugrožen, radi se o blažoj ozljedi, ali još nemamo točne informacije o kakvoj ozljedi je riječ, naveli su iz OC Bjelašnica-Igman.
Dodali su da će više detalja biti poznato nakon završenog uviđaja, te da se incident, prema prvim informacijama, može dovesti u vezu s, kako kažu, neodgovornim ponašanjem skijaša.
Policija se nalazi na terenu i vrši uviđaj, a više informacija bit će poznato naknadno.
- Oznake:
- bjelašnica