Četvrtak, 19 rujna, 2024

EURO 2024: Hrvatska pobjedila Armeniju i zauzela prvo mjesto, Island nokautirao BIH

Uzbudljiva noć za ljubitelje nogometa donijela je dva ključna susreta u kvalifikacijama za Europsko prvenstvo 2024. godine. Hrvatska je ostvarila pobjedu protiv Armenije, dok je Island u posljednjim trenucima nokautirao Bosnu i Hercegovinu, ostavljajući je bez realnih izgleda za plasman na Euro 2024.

Hrvatska je odigrala fantastično protiv Armenije, pobijedivši s rezultatom 1:0. Jedini pogodak na utakmici postigao je Andrej Kramarić u 14. minuti. Modrićeva izvedba kornera završila je u mreži nakon što se lopta odbila od Mkhrtchyana, a Kramarić je ostao sam na drugoj stativi i sigurno je zabio. VAR soba provjerila je moguće zaleđe, ali gol je ostao priznat. Hrvatska je dominirala tijekom cijele utakmice i zauzela prvo mjesto u skupini D sa 10 bodova, dijeleći ga s Turskom, koja ima utakmicu više.

Bosna i Hercegovina, s druge strane, suočila se s izazovom na Islandu i izgubila s rezultatom 0:1. Ova neuspješna utakmica praktično je okončala njihove šanse za plasmanom na Euro 2024. godine. Island je postigao odlučujući gol u samoj završnici utakmice, kada je Alfred Finnbogason zabio za domaćine. BiH se ispromašivala tijekom utakmice, a najbolju priliku za izjednačenje imao je Nemanja Bilbija, čiji je udarac glavom prošao malo pored gola. Unatoč nekim izazovima, Island je na kraju slavio golom Finnbogasona u drugoj minuti sudačke nadoknade, koji je nakon provjere VAR-a priznat, ostavljajući BiH s malo izgleda za plasmanom na Euro 2024.