Petak, 26 travnja, 2024

Dvije pobjede mlađih selekcija KK “Busovača”

U subotu 22.02, u sklopu 15. kola Lige Mladih KSHB  mlađi igrači Busovače su ugostili ekipe iz Posušja.

Prva utakmica, to jest predkadetska je odigrana s početkom u 13:30h. Domaći su snažno ušli utakmicu, što potvrđuje prednost od 13 poena nakon prvih 10 minuta. Gosti su se uspjeli vratiti u 2/4 i preuzeti vodstvo. U 3/4 naši predkadeti su vraćaju u utakmicu, igrajući istim ritmom kao i na početku. U posljednjoj četvrtini predkadeti su održali vodstvo i ostvarili važnu pobjedu. Konačan rezultat: 71:65. Poene su postigli: Vidović 27, Jusupović 11, Čičak9, Rajić 8, Ibreljić 8, Pandža 8.

Kadetska utakmica je sigurno bila ona koja je držala publiku na nogama. S početkom u 15h naši kadeti su odmjerili snage s vršnjacima iz Posušja. Gosti su jakim tempom ušli u susret, vodeći nakon prve četvrtine. U 2/4 su tako nastavili i imali prednost od 14 poena na poluvremenu.

No, 3. četvrtina je bila ona u kojoj su domaći kadeti uspjeli preokrenuti utakmicu odličnom obranom i još boljim napadom. 4/4 je definitivno bila najnapetija, naši kadeti su s odličnom igrom uspjeli potpuno preuzeti utakmicu i doći do vodstva od čak 20+ poena. Publika je bila fantastična tijekom cijele utakmice i definitivno je bila bitna našim igračima. Konačan rezultat 86:69.

Istakli su se: Tomislav Gudelj(35 poena, 10 skokova , 6 ukradenih lopti), Ivo Kokalović(17 poena, 10 skokova), Josip Jovanović(10 poena) i Marin Prusac(11 poena, 6 skokova, 5 asistencija). Važno je spomenuti Bešlića, Kojadina i Vidovića koji su znatno pridonijeli u ovoj pobjedi.

Ovo je 3 treća uzastopna pobjeda kadeta Busovača, kojima je cilj doći što bliže vrhu tablice KSHB. Snimak cijele kadetske utakmice će uskoro biti objavljen na kanalu KK Busovača, na YouTube-u. Sljedeći vikend naše mlađe ekipe gostuju u Mostaru.