
Teška prometna nesreća dogodila se danas u prijepodnevnim satima na magistralnoj cesti u Zenici, u blizini benzinske pumpe, a samo pukom srećom izbjegnuti su smrtni ishodi, piše Crna-Hronika.
Prema dostupnim informacijama s terena, vozač putničkog automobila, koji je u trenutku nesreće imao čak 2,9 promila alkohola u krvi, izgubio je kontrolu nad vozilom te udario u elektro-stub pod naponom, koji je potom oboren na kolnik. Vozilo se zaustavilo svega nekoliko metara od nogostupa.
U tom trenutku na trotoaru su se nalazile dvije žene, od kojih je jedna osoba s invaliditetom, te troje maloljetne djece. Samo zahvaljujući brzoj reakciji prisutnih i pukoj sreći, izbjegnuta je tragedija nesagledivih razmjera.
Na mjesto nesreće brzo su stigli pripadnici policije, Hitne pomoći Zenica i druge nadležne službe. Ozlijeđenima je ukazana liječnička pomoć, dok je promet na ovoj dionici bio otežan i povremeno obustavljen tijekom trajanja očevida.
Građani traže hitnu reakciju nadležnih
Stanovnici ovog dijela Zenice ističu da je riječ o dugogodišnjoj kritičnoj prometnoj točki te javno upućuju zahtjeve nadležnim institucijama, posebno Ministarstvu unutarnjih poslova.
Među ključnim zahtjevima ističu:
- Pojačane policijske kontrole – stalno prisustvo patrola i radarskih nadzora radi sankcioniranja nesavjesnih vozača
- Nultu toleranciju na alkohol u prometu – slučaj vozača s 2,9 promila alkohola u krvi mora biti ozbiljno upozorenje da su strože kontrole pitanje života i smrti
Građani poručuju kako više ne žele čekati tragediju da bi se reagiralo te očekuju konkretne i hitne mjere nadležnih institucija.
- Oznake:
- CRNA KRONIKA
- zenica