Dosadile su vam vrućine? Stiže zahlađenje uz kišu i pljuskove

23.09.2025 u 07:00

Je li vam dosadila vrućina? Kome jeste narednih dana postepeno zahlađenje uz lagani dolazak jeseni. Očekuje se i porast naoblake uz koju će se mjestimično javljati kiša i pljuskovi. Nešto više padalina na zapadu i jugu, a manje u ostatku zemlje.

 

Iako će se vrijeme polagano usuglašavati sa kalendarom, neki “radikalniji” pad temperatura se do kraja rujna ne očekuje, ostaje relativno toplo, ali svakako manje u odnosu na protekle dane koji su više ličili na sredinu ljeta nego li na njegov kraj.

UTORAK (23.09.) – Nakon svježijeg jutra uz lokalnu pojavu magle i niske naoblake, tijekom dana pretežno sunčano i toplo. Sa zapada postepeni porast naoblake koji najprije u Krajini može donijeti koju kap kiše. Jutarnje temperature od 9 do 14°C, a dnevne većinom 23 do 29°C, na sjeveroistoku koji stupanj toplije, javlja BHMeteo.

 

 

SRIJEDA(24.09.) – Naoblačenje uz nestabilno vrijeme širom zemlje. Lokalno kiša i pljuskovi sa grmljavinom koji u dijelovima Hercegovine i zapadne Bosne mogu biti izraženiji. U ostatku zemlje manje padalina, a bit će tu i područja bez padavina uz “suho” naoblačenje. Zbog porasta naoblake jutro nešto toplije ali dnevne temperature niže i kretat će se većinom od 17 do 24°C, na sjeveroistoku i istoku do 28°C.

 

U drugom dijelu tjedna nastavilo bi se promjenjivo vrijeme uz smjenu sunčanih i oblačnih intervala. U naletima lokalno kiša i pljuskovi, kako trenutno izgleda češći prema Hercegovini i zapadu a rijeđi u ostatku zemlje. Temperature u postepenom padu i sve više bi ličile na jesenje. Ipak zimsku garderobu još uvijek nije potrebno izvlačiti iz ormara.

 

0 Komentara
Najstarije
Najnovije Najviše glasova
Inline Feedbacks
View all comments
Oglas
LM