Nedjelja, 23 lipnja, 2024

Čestitamo! Busovljak Bernard Bero Velte osvojio broncu na Balkanskom prvenstvu za veterane

Busovača se ponosi svojim talentima, a jedan od njih, Bernard Bero Velte, nedavno je ostvario izvanredan uspjeh na Balkanskom prvenstvu za veterane koje se održalo od 12. do 14. listopada 2023. godine. Prvi put domaćini Balkanskog prvenstva bili su Ilijaš i Stonoteniski Savez Bosne i Hercegovine, a natjecanje je privuklo više od stotinu natjecatelja iz Slovenije, Hrvatske, Srbije, Crne Gore, Sjeverne Makedonije, Bugarske i Bosne i Hercegovine.

Bernard Bero Velte, ponosni Busovljak, koji predstavlja STK CM Vitez, osvojio je izvanredno treće mjesto u kategoriji 50-54 godine. Pobjednik u ovoj kategoriji bio je Amer Muftić iz Sarajeva, dok je drugo mjesto zauzeo Ivica Stanković iz Kragujevca. Naš Bernard podijelio je treće mjesto sa Mirelom Aličićem iz Zenice.

“Ovog vikenda smo bili svjedoci povijesnog trenutka u našoj zemlji – prvo Balkansko prvenstvo za veterane. Turnir je održan u Ilijašu i okupio je preko 100 veterana iz cijelog Balkana, raspoređenih u različite starosne kategorije. Naši talentirani predstavnici, Bernard Velte i Senaet Zukić, natjecali su se u kategoriji 50-54 godine. Senaet je prošao kvalifikacijsku grupu i stigao do četvrtfinala, dok je Bernard zaustavljen u polufinalu i osvojio izvanredno treće mjesto te brončanu medalju”, izvijestili su iz Stonoteniskog kluba CM Vitez.

Ovaj uspjeh nije samo povijesni trenutak za Bernarda, već i dokaz iznimnog rada i kluba STK CM Vitez na veteranskom i rekreativnom području. Sljedeće ljeto, Bernard će predstavljati klub na Svjetskom prvenstvu veterana u Rimu, Italija, pod okriljem ITTF-a. Ovim postignućem, Bernard Velte postaje ponos Busovače i primjer izuzetnog sportskog duha.

Čestitamo Bernardu Beri Velteu na ovom značajnom uspjehu i želimo mu puno sreće na Svjetskom prvenstvu!