Četvrtak, 28 ožujka, 2024

Busovači pobjeda u derbiju kola

Nogometaši Busovače u odličnoj utakmici odigranoj danas na svom stadionu došli su do treće pobjede u sezoni savladavši u derbiju kola 2. lige Zapad NS FBiH ekipu Rudara iz Han Bile sa 3:1 (1:1).

Gosti su do ovog kola čvrsto držali treću pobjedu na tabeli i pobjedom u Busovači su željeli prodor na sam vrh ljestvice, ali u tome ih je danas zaustavila odlična ekipa mladog trenera Marka Lucića.

Busovača je rano došla u vodstvo, David Lucić je iskoristio nepažnju gostujuće obrane i u 14. minuti pogodio za 1:0. Samo 6 minuta kasnije gosti poravnavaju nakon što je sudac Kero pokazao na bijelu točku. Veliku priliku da na odmor ode s rezultatom 2:1 je Busovača imala u 45. minuti. Sudac je ponovno dosudio kazneni udarac, ovoga puta za domaće no strijelac gola Lucić nije iskoristio ovu priliku, vratar gostiju Palalić je obranio njegov udarac.

Domaći odlično otvaraju drugi dio utakmice i u kontranapadu najbolji igrač utakmice Filip Pleić matira gostujućega vratara za 2:1. U narednih 10 minuta Rudar je svim raspoloživim snagama krenuo po izjednačenje, redale su se prilike, a istaknuo se domaći vratar Durmić koji je obranio 3-4 “zicera” pred svojim vratima. U jeku napada igrača iz Han Bile sijevnula je nova kontra, ponovno je pred vratara Palalića istrčao sam Filip Pleić i sigurno ga “matirao” za konačnih 3:1, što je značio i kraj nadama gostiju da će doći bar do jednog boda.

Utakmica je odigrana pred velikim brojem gledatelja jer su i gosti imali veliku podršku svojih navijača, a akteri današnje odlične utakmice su dugotrajnim pljeskom ispraćeni s terena.