Petak, 26 travnja, 2024

BUSOVAČA SPAVA MIRNO: Golovima Brkića pobjeda protiv Kaćuna! (FOTO)

Danas je na gradskom stadionu u Busovači odigran lokalni i derbi 5. kola 1. kantonalne nogometne lige Nogometnog saveza KSB/SBK (grupa A) u kojem su domaći igrači Nogometnog kluba “Busovača” pobijedili ‘goste’ iz Fudbalskog kluba “Kaćuni” rezultatom 2:0. Strijelac oba pogotka za Busovaču bio je odlični Edin Brkić.

Utakmica je počela mnoštvom prilika za obje strane. Domaći igrači su imali priliku sredinom prvog poluvremena povesti 1:0, no penal je promašio Brkić koji se kasnije iskupio s dva odlična pogotka. Sumnjiva situacija bila je i pred golom Nogometnog kluba “Busovača”, no suci današnjeg susreta nisu svirali penal.

U drugom poluvremenu Busovača je uspjela doći do pobjede s dva gola iz prekida, odnosno dva ubacivanja u šesnaesterac i odlične pogotke Edina Brkića. Tako su domaći igrači opravdali ulogu favorita u ovoj utakmici i današnjom pobjedom došli na sami vrh tabele 1. kantonalne nogometne lige Nogometnog saveza KSB/SBK (grupa A).

Na stadionu u Busovači bilo je dosta domaćih, ali i ‘gostujućih’ navijača tako da je današnji derbi protekao uz dobru podršku i fer navijanje. Pogledajte što smo zabilježili…