Ponedjeljak, 13 svibnja, 2024

BRAVOOOO: Busovljaci bodrili ‘Kauboje’ u fantastičnoj pobjedi protiv Španjolske!

Veća grupa navijača iz Busovačesinoć je s velikim žarom bodrila Hrvatsku rukometnu reprezentaciju u njihovoj izvanrednoj pobjedi nad Španjolskom. Posebnu zahvalnost upućujemo Sanji Perković na divnim fotografijama s utakmice.

U okršaju prvog kola B skupine Europskog rukometnog prvenstva, Hrvatska je u Mannheimu pred impresivnih 13.293 gledatelja deklasirala Španjolsku sa 39-29 (18-14). Utakmica je bila prava poslastica za ljubitelje rukometa.

Ivan Martinović, s osam postignutih golova, zajedno s Mariom Šoštarićem, proglašen je igračem utakmice. Izvrsne igre prikazali su i Tin Lučin sa pet golova, te Zvonimir Srna i Luke Lovre Klarica, svaki s tri postignuta gola.

U vratima se istaknuo Matej Mandić s pet obrana u drugom dijelu, a Filip Ivić je branio tri šuta u prvom dijelu. Naprotiv, španjolski vratari su zabilježili samo jednu obranu.

Zanimljivo je da je ovo četvrti put u povijesti da Hrvatska svoje europsko prvenstvo otvara protiv Španjolske, s prethodnim omjerom jedne pobjede za svaku stranu i jednim neodlučenim ishodom.

Pod snažnom podrškom otprilike 8000 hrvatskih navijača u SAP Areni, izabranici Gorana Perkovca odlučno su krenuli po pobjedu od prve sekunde, ostavljajući španjolske igrače zatečenima brzinom hrvatskog napada i obrambenom čvrstinom.

Hrvatska je u prvom poluvremenu odigrala sjajno kao tim, s posebnim naglaskom na Tinu Lučinu, čija je prodornost bila ključna za postizanje pet golova i donošenje četiri pogotka prednosti za drugo poluvrijeme.

U nastavku utakmice, brzi niz pogodaka doveo je Hrvatsku do nevjerojatne prednosti od +11 (34-23), koju nisu ispuštali do samog kraja. Trener Perkovac je umiješno koristio pauze da održi fokus svoje momčadi, osiguravši tako veličanstven početak njegova prvog velikog natjecanja.

Ova pobjeda dobiva dodatnu težinu kada se uzme u obzir da je španjolska reprezentacija osvojila zlato na dvije od posljednjih pet europskih smotri, te svaki put osvojila odličje.

Nakon ovog trijumfa, Hrvatska se smjestila na vrhu ljestvice skupine B i sada s iščekivanjem gleda prema nadolazećem susretu s Austrijom, koja je također pokazala svoju snagu pobjedom nad Rumunjskom.