Nedjelja, 15 rujna, 2024

Bravooo: Pionirke Košarkaškog kluba “Busovača” osvojile treće mjesto na međunarodnom turniru “Kengur kup 2024”

Pionirke Košarkaškog kluba “Busovača” postigle su izvanredan uspjeh osvojivši treće mjesto na prestižnom međunarodnom turniru “Kengur kup 2024,” održanom u Zenici. Ovo ostvarenje predstavlja značajan uspjeh za mlade košarkašice iz Busovače, koje su se uspješno natjecale s ekipama iz cijele regije.

Turnir “Kengur kup,” koji je ove godine doživio svoje 26. izdanje, okupio je oko 200 mladih košarkaša i košarkašica iz deset gradova. Natjecanja su se odvijala u gradskoj Areni “Husejin Smajlović,” a ekipe su se nadmetale u četiri starosne kategorije, uključujući tri muške i jednu žensku.

Tijekom vikenda, pionirke “Busovače” pokazale su izuzetnu borbenost i timski duh, uspješno savladavši konkurenciju iz više gradova. Njihovo osvajanje trećeg mjesta na turniru značajan je korak naprijed za klub i poticaj za daljnji razvoj ženskog košarkaškog sporta u Busovači.

Ovo postignuće svakako će biti poticaj za daljnji rad i razvoj mladih sportaša, dok klub i dalje planira ulagati u ovu ekipu koja se predstojeće sezone natječe u kadetskoj konkurenciji, kako bi nastavile ostvarivati vrhunske rezultate na domaćim i međunarodnim natjecanjima.