Četvrtak, 28 ožujka, 2024

Bravooo: Busovljak Neven Laštro s NK Sesvete izborio plasamn u 2. HNL

Busovljak Neven Laštro, trenutni igrač NK “Sesvete” osvojio je 3. ligu Hrvatske pobijedivši prvoplasirani Zrinski Jurjevac 2:1 u derbiju posljednjeg kola

Sesvete, Hrvatska – Neven Laštro, nogometaš iz NK Sesveta, postao je junak nakon što je njegova momčad ostvarila izniman uspjeh u posljednjem kolu 3. lige Hrvatske. U derbiju protiv prvoplasiranog Zrinskog Jurjevca, Sesvete su pobijedile rezultatom 2:1, čime su osigurale promociju u 2. HNL za iduću sezonu.

Unatoč teškom početku utakmice, Sesvete su pokazale nevjerojatnu hrabrost i odlučnost. Nakon gubitka od 1:0 na poluvremenu i igre s igračem manje cijelo drugo poluvrijeme, nitko nije očekivao da će uspjeti preokrenuti rezultat. Međutim, Neven Laštro i njegovi suigrači nisu odustajali. Neven je odigrao ključnu ulogu u ovoj pobjedi, pružajući izvanrednu igru i postigavši važan pogodak koji je donio preokret.

Neven Laštro je poznat kao jedan od najuspješnijih izdanaka busovačke nogometne škole. Tijekom svoje karijere, igrao je za različite klubove poput Širokog Brijega, Zrinskog, Osijeka i vijetnamskog Quang Ninh FC. Nakon uspješnog azijskog angažmana, vratio se u Hrvatsku i trenutno je član Sesveta.

Laštro je također bio prvak Bosne i Hercegovine s Zrinjskim, a svoju posvećenost nogometu i želju za napretkom pokazuje izjavom koju je dao 2021. godine za portal grad-busovaca.com. Tada je istaknuo svoje zadovoljstvo trenutnim klubom i izrazio uvjerenje u njihov uspjeh. Iako ne razmišlja o umirovljenju, fokusiran je na daljnje dokazivanje i napredovanje u nogometnom smislu.

Neven Laštro uživa veliku popularnost među navijačima zbog svoje borbenosti i hrabrosti na terenu. Nakon nedavnog iznimnog uspjeha, stigle su mu čestitke sa svih strana. Ova pobjeda znači mnogo za klub i regiju te dokazuje da su Sesvete sposobne izboriti se s najjačima.

Čestitamo Nevenu na ovom izvanrednom uspjehu i želimo mu još mnogo minuta, obrana, golova i još većih uspjeha u budućnosti.