Nedjelja, 6 listopada, 2024

BiH – Portugal 0:5: Počelo drugo poluvrijeme u Zenici, Zmajevima se ne piše dobro

Reprezentacije Bosne i Hercegovine i Portugala večeras će od 20:45 sati na stadionu Bilino polje u Zenici odmjeriti snage u okviru kvalifikacija za plasman na EURO, a tekstualni prijenos tog meča možete pratiti na portalu Klix.ba.

46′ Počelo je drugo poluvrijeme!

45‘ Druga najstrašnija stvar osim rezultata je podatak da za 45 minuta nismo šutirali na gol Portugala. S druge strane, gosti su to uradili osam puta.

45′ Kraj prvog poluvremena u Zenici nakon kojeg gosti vode rezultatom 5:0.

45′ Joao Felix je mogao zabiti i šesti gol, ali je šutirao slabo u Ibrahima Šehića nakon što je dar mar po lijevoj strani napravio Rafael Leao.

45‘ Tri minuta nadoknade ili bolje rečeno patnje u prvom poluvremenu.

40‘ Sada se i Joao Felix upisuje u listu strijelaca! Petarda u mreži Ibrahima Šehića već nakon 40. minuta igre.

40′ GOOOOOOOOOOOOOOOOL!

38‘ Umalo 0:5 sada, ali Barišić izbija loptu ispred Joaoa Felixa u posljednji čas.

37‘ Apsolutna nemoć bh. tima. Portugalci i pored toga što vode s 4:0 i dalje napadaju.

35‘ Pjanić je izveo korner iz kojeg nismo dobili ništa, Portugalci su to bez problema očistili.

33‘ Igrač Barcelone je sjajno potegao sa nekih 20 metara i precizno pogodio loptu u našu mrežu.

33‘ Sada već debakl Zmajeva. Eurogol je postigao Joao Cancelo u 33. minuti!

33′ GOOOOOOOOOOOOL!

30‘ Nakon pola sata igre 3:0 za goste, ali to nije najgore od svega. Za to vrijeme nismo niti jednom zaprijetili golu Dioga Coste.

26‘ Nogometaš Manchester Uniteda je utekao bh. odbrani, te silovito i precizno zakucao loptu u same rašlje našeg gola.

25‘ Ne piše nam se dobro večeras u Zenici. Nakon dva gola Cristiana Ronalda i Bruno Fernandes se upisuje u listu strijelaca!

25′ GOOOOOOOOOOL!

21‘ Turske sudije isprva su poništile njegov gol, ali su isti priznali nakon što je VAR soba signalizovala da ofsajda nije bilo.

20‘ Joao Felix je uposlio Cristiana Ronalda koji bježi našoj odbrani i po drugi put večeras matira Ibrahima Šehića!

20′ GOOOOOOOOOOOL!

17′ Sjajna akcija Portugala umalo da bude krunisana golom! Lijepo je tekla ta akcija, Joao Felix je loptu odložio za Dalota koji ubacuje, a udarac Brune Fernandesa ide malo pored stative Šehića!

15‘ Oštar prekršaj Rahmanovića, ali turski sudija mu je ovo oprostio i neće mu pokazati žuti karton.

13‘ Osim gola za sada nismo vidjeli ništa vrijedno pomena. Vodi se velika bitka na sredini terena za svaku loptu.

10‘ Ista slika na terenu. Gosti i dalje kombinuju na sredini terene, svi pokušaji naših napada su za sada odsječeni.

7‘ Gosti i nakon postignutog gola imaju terensku inicijativu i oni su ti koji kontrolišu dešavanja na terenu.

5′ Cristiano Ronaldo je preuzeo odgovornost i rutinski pogodio našu mrežu već u 5. minuti utakmice.

5′ GOOOOOOOL!

3′ Joao Felix je šutirao, a lopta navodno u ruku pogodila Barišića. Turski sudija je pokazao na 11 metara.

3‘ Penal za Portugal!

2‘ Bh. navijači od samog starta uzvikuju parole protiv NS BiH i predsjednika Vice Zeljkovića od kojeg traže ostavku.

1′ Utakmica je upravo počela! Zmajevi, sretno!

20:35 Igrači jednog i drugog tima upravo izlaze na teren i uskoro će uslijediti intoniranje himni, prvo Portugala, a zatim i Bosne i Hercegovine.

20:30 Utakmici će prisustvovati i nekoliko desetina navijača Portugala koji će meč pratiti sa južne tribine stadiona Bilino polje.

20:20 Igrači jednog i drugog tima trenutno se zagrijavaju na terenu Bilinog polja.

Zenička publika je aplauzima pozdravila Cristiana Ronalda, a on im je uzvratio istom mjerom. Zaista lijepa slika je poslata iz Zenice u svijet.

20:10 Najvatreniji navijači Bosne i Hercegovine, popularni BH Fanaticosi su prije početka utakmice na zeničkim ulicama prodefilovali uz baklje i bubnjeve te dokazali da će i večeras biti 12. igrač našeg tima.

Evo kako je to izgledalo.

20:05 Halil Umut Meler je glavni sudija ove utakmice, a pomagat će mu Mustafa Eyisoy i Kerem Ersoy. Četvrti sudija je Arda Kardeşler.

Benoît Millot iz Francuske je u VAR sobi, a njegov asistent biti će Alper Ulusoy.

19:57 Kako javlja reporter portala Klix.ba s lica mjesta, tribine Bilinog polja trenutno su ispunjene 90 posto i sasvim je sigurno da će do početka meča stadion biti pun.

19:55 Večeras će reprezentacije Bosne i Hercegovine i Portugala odigrati svoj šesti međusobni duel.