U Nyonu je danas održan ždrijeb drugog pretkola UEFA Lige prvaka i Konferencijske lige, nakon kojeg su bosanskohercegovački klubovi saznali potencijalne protivnike u ovoj rundi natjecanja.
Prvak Bosne i Hercegovine Zrinjski iz Mostara u slučaju da u prvom pretkolu eliminira Virtus AC, igrat će protiv Slovan Bratislave, prvaka Slovačke.
Prvi susret će biti odigran u Bratislavi 22. ili 23. srpnja, a uzvrat je 29. ili 30. srpnjau Mostaru.
Sarajevo je jedini bh. predstavnik koji će natjecanje početi od 2. kola kvalifikacija, a protivnik će mu biti Universitatea Craiova iz Rumunjske. Prvi meč će biti odigran u Sarajevu.
Ako u prvom pretkolu prođe Santa Colomu, Borac će igrati protiv FC Polissya iz Ukrajine, a u prvom susretu bi Banjalučani igrali u gostima.
Željezničar će u slučaju uspjeha u dvomeču protiv Kopera igrati protiv Vikinga. Prvi meč bio bi odigran u Norveškoj, a uzvrat u Sarajevu.
Prve utakmice drugog pretkola igraju se 24. srpnja, dok su uzvrati na rasporedu sedam dana poslije.