Nedjelja, 8 rujna, 2024

Argentina osvojila Copa Americu. Finale zbog nereda kasnilo gotovo sat i pol

ARGENTINA je osvojila Copa Americu. U finalu je nakon produžetaka pobijedila Kolumbiju 1:0, a jedini pogodak zabio je Lautaro Martinez u 112. minuti. Finale će ostati obilježeno po ogromnom kaosu uoči početka zbog kojeg je utakmica kasnila gotovo sat i pol. Naime, velik broj navijača uspio se probiti na Hard Rock stadion u Miamiju iako nisu imali ulaznice.

Lautaro odlučio pobjednika

Što se same utakmice tiče, Kolumbija je u prvom poluvremenu imala više od igre te je stvorila bolje šanse, dok se u drugom dijelu probudila i Argentina, no nijedna momčad nije uspjela postići pogodak i riješiti susret u 90 minuta. Dodajmo da je u 66. minuti Argentina ostala bez Lionela Messija, koji je zbog ozljede gležnja morao izaći iz igre.Pobjednika je u 112. minuti odlučio Lautaro Martinez nakon jedne brze akcije Argentinaca. Rodrigo De Paul oteo je loptu na sredini terena, a Giovani Lo Celso je preciznim dodavanjem u prostor izbacio Martineza samog pred kolumbijskog vratara Camila Vargasa. Lautaro je ostao miran i zabio za veliko slavlje Argentine.

Rekordni 16. naslov za Argentinu

Argentina je tako 16. puta u povijesti osvojila Copa Americu, čime je postala apsolutni rekorder. Dosad je s 15 naslova bila izjednačena s Urugvajem na vrhu povijesne ljestvice. Argentina, aktualni svjetski prvak, osvojila je i Copa Americu prije tri godine.