Subota, 2 srpnja, 2022

Zrinjski pobjedom nad Širokim proslavio titulu prvaka BiH

U Hercegovačkom derbiju odigranom na stadionu pod Bijelim Brijegom Zrinjski je slavio sa minimalnih 1:0.

Plemići su još prije dva kola osigurali sedmi prvenstveni naslov prvaka Bosne i Hercegovine, a nakon utakmice uručen im je i pehar.

Ova utakmica nije imala prevelik rezultatski značaj, ali su se igrači protiv Zrinjskog borili za prestiž i dobar rezultat što im je pošlo za rukom.

Tijekom prvog poluvremena obje ekipe imale su par prilika, ali nisu uspjeli realizirati gol. Vodstvo od 1:0 Zrinjski je postigao u 59. minuti golom Ćorluke.

On je pokupio odbijenu loptu i s vrha kaznenog prostora pogodio za vodstvo. To je ujedno ostao i konačan rezultat susreta.

Nemanji Bilbiji kao najboljem strijelcu u povijesti kluba uručeni su prigodni pokloni, a iste mu je uručio Denis Lasić, predsjednik HŠK Zrinjski.

Tijekom cijelog susreta Ultrasi su pjesmom pratili svog prvaka, a osim toga u devetoj minuti priredili su bakljadi kojom su pokazali koliko su sretni što je njihov klub ponovno prvak BiH.

HŠK Zrinjski je titulu prvaka osvojio:  2005., 2009., 2014., 2016., 2017., 2018. i 2022. godine.

Susret u Mostaru započeo je minutom šutnje za tragično stradalog nogometaša MNK Hercegovina Zeleniku.