Subota, 20 travnja, 2024

Zrinjski i dalje nezaustavljiv, nova pobjeda stigla je na Grbavici

Nogometaši Zrinjskog upisali su novu pobjedu u 15. kolu Premijer lige BiH. Plemići su slavili na teškom gostovanju na Grbavici kod Željezničara s rezultatom 0:3.

Vodeća momčad Premijer lige BiH stigla je na Grbavicu na valu odličnih rezultata i igara u posljednje vrijeme, dok su sarajevski Plavi s potencijalnim bodovima htjeli uhvatiti priključak za mjestima koja vode u Europu.

Prvih 45 minuta bilo je dosta siromašno, bez previše prigoda, uz dominaciju Mostaraca u posjedu loptu, iako je Željezničar u završnici prvog poluvremena malo podigao razinu svoje igre.  Zabilježeno je nekoliko slabih udaraca s obje strane, a najbolju prigodu imali su gosti preko najboljeg strijelca Nemanje Bilbije u 36. minuti.

Bilbija je primio loptu nakon loše reakcije Vrhovca i lijevom nogom iz neposredne blizine pogodio vanjski dio mreže vratara Bendera.

Na odmor se otišlo bez pogodaka, ali na samom otvaranju drugog dijela, točnije u 48. minuti Plemići su stigli u vodstvo. Bilbija je s lijeve strane ušao u šesnaesterac, odakle je proigrao mladog Ivana Bašića koji je pogodio za 0:1 na semaforu.

Samo nekoliko minuta kasnije nova radost za Zrinjski. Blažević koji je malo prije ušao u igru u redovima domaćih, srušio je u svom šesnaestercu napadača gostiju Malekinušića, a sudac Ermin Sivac je pokazao na bijelu točku.

Odgovornost je preuzeo Nemanja Bilbija (56′) i pogodio za vodstvo 0:2, nakon što se poskliznuo. Ipak, domaći igrači su burno prosvjedovali smatrajući kako je napadač Zrinjskog dva puta dodirnuo loptu prilikom izvođenja penala, ali pogodak je priznat.

U 66. minuti za malo je moglo biti i 0:3. Uhodani dvojac Ćorluka-Bilbija ponovno je stvorio probleme svojim protivnicima. Bočni igrač Zrinjskog je ubacio, ali Bilbija ovaj put nije bio precizan.

Željo je nakon drugog gola Zrinjskog stvorio nekoliko dobrih situacija na drugoj strani, a posebno treba izdvojiti Bekrićev pokušaj iz slobodnjaka u 82. minuti, ali Soldo je sjajno obranio.

Konačnih 0:3 svojim drugim pogotkom postavio je Nemanja Bilbija u 89. minuti. Asistencija se piše Ivanu Jukiću koji je ušao u nastavku. Zrinjski je tako upisao novu uvjerljivu pobjedu s kojom se ponovno odvojio na prvom mjestu uz pet bodova više od drugoplasirane Tuzla City.

Dodajmo kako su Mostarce su na Grbavici bodrili i njihovi vjerni navijači Ultrasi, a domaći navijači su njihov dolazak počastili nacionalističkim uvredama. Stadionom je odjekivalo “Gazi, gazi, Ustaše!”. Pa ostaje za vidjeti hoće li sarajevski klub zbog svojih navijača snositi sankcije od tijela Nogometnog saveza BiH.

U idućem kolu koje se igra za vikend, Zrinjski će u novom derbiju dočekati Borac, a Željezničar ide u goste Rudaru.

ŽELJEZNIČAR: Bender, Vištica, Kosorić, Vrhovac, Beća (od 61. Juričić), Mekić, Mujezinović, Zdunić, Crnčević (od 61. Hajdarević), Zec (od 67. Bekrić), Gasal (od 51. Blažević)

ZRINJSKI: Soldo, Ćorluka, Jakovljević, Barišić, Memija (od 80. Jukić), Zlomislić (od 72. Mašić), Savić, Juranović (od 46. Malekinušić), Bašić, Tičinović, Bilbija