Odigrana su i posljednja dva četvrtfinala 24. po redu Uskrsnog turnira u malom nogometu “Busovača 2017”

Prva utakmica donijela je odličan nogomet koji je oduševio dvoranu iako nije igrala niti jedna domaća ekipa. ŽAD Kreševo je poveo 1:0, a Medenik brzo izjednačio. Kasnije ŽAD ponovo vodi 2:1, a Medenik ponovno poravnava rezultat.

Tada na scenu stupa jedan od najboljih igrača ove igre u BiH, Nermin Jusić, koji igra za ŽAD. Isti postiže hattrick i rješava ovu utakmicu. Medenik je uspio doći pred sam kraj do 5:4 i to je bilo to od njih za ovu godinu. ŽAD Kreševo zasluženo ide u polufinale gdje se susreće sa Zenicom večeras u 18 sati.

Druga utakmica – još veća drama. Policijska stanica Busovača vrlo brzo vodi 1:0, Ceste Company Kiseljak za 4 minuta poravnavaju rezultat. Posebno zanimljiv je bio posljednji minut 1. poluvremena gdje su u posljednjih 20 sekundi pala dva gola. “Cestari” su poveli 2:1, a nepune dvije sekunde do poluvremena “policajci” poravnavaju.

Teško je tko pomislio da će ovaj rezultat 2:2 ostati do kraja utakmice, prilika je bilo i na jednoj i drugoj strani , a odlučio je rulet zvani penali. Tek je 7. serija odlučila da će četvrti po redu polufinalista ovogodišnjeg turnira biti ekipa Ceste Company Kiseljak koja večeras igra svoj meč s braniteljem titule, ekipom Pivnica Beer Bar iz Busovače, a duel počinje u 19 sati.

Jučerašnji sponzor dana za gledatelje bili su autodijelovi “ŠTROLA” Busovača s poklon bonom od 50 KM.

Turnir ove godine organizira Sportski savez Općine Busovača. Pokrovitelj turnira je predsjednik FBiH Marinko Čavara, ministar zdravstva i socijalne politike u Vladi KSB Nikola Grubešić, OO HDZ BiH Busovača i Općina Busovača.

Prethodni članakDeževice: Promocija Zbornika radova o sv. Jakovu Markijskom
Sljedeći članakBiH: Na izdržavanju kazne zatvora ili mjere pritvora 3229 osoba