spot_img
spot_img
Petak, 29 ožujka, 2024

Vitezu prva pobjeda na gostovanju kod Veleža

U četvrtom kolu Premijer lige BiH Vitez je napravio malo iznenađenje pobijedivši domaći Velež u Vrapčićima s 1:0. Bili su to prvi bodovi Viteza u ovoj sezoni, a došli su u prvoj utakmici Branka Karačića na klupi ove momčadi.

Velež je, s druge strane, doživio prvi poraz i još nema pobjedu, a nakon ove utakmice domaći navijači, njih par stotina, izviždali su domaće igrače i pogotovo trenera Dželaludina Muharemovića čiji su tražili odlazak.

Velež je u prvih pola sata utakmice bio puno bolji, stvorio je nekoliko dobrih šansi, najbolju u 16. minuti kada je Goran Matić pogodio stativu.

No, u samoj završnici prvog dijela iznenada je primio pogodak. Igrala se 36. minuta, Mustafa Kodro teško je pogriješio što je iskoristio Sabahudin Jusufbašić, bivši napadač Veleža, koji je zaobišao Bobića i zabio za vodstvo gostiju 0:1.

U drugom dijelu Velež je stalno napadao, no nije uspio ugroziti vrata gostiju koji su zasluženo odnijeli bodove iz Mostara.