Vitezu bodovi protiv Rudara, nova domaća pobjeda

465
Vitez je više nego zasluženo pobijedio prosječnu momčad Rudara, pobjedi se ne gleda u zube, ali se mora reći da su drugo poluvrijeme odigrali daleko od svojih objektivnih mogućnosti.

Prvih 45 minuta Vitez je odigrao vrlo dobro, trkački moćno, žustri i borbeno i što je i najvažnije vrlo učinkovito. Naime, već od prve minute Vitez je stisnuo svoje goste na njihovu polovicu terena i već u 3. minuti došli su u vodstvo. Iz gužve u šesnaestercu Rudara lopta je došla do Kapetana koji nije propustio priliku dovesti svoju momčad u vodstvo.
No, samo dvije minute kasnije gosti su poravnali omjer. Izveli su slobodan udarac s 20 metara, lopta je ubačena u kazneni prostor a u nastaloj gužvi najbolje se snašao Milutinović i loptu pospremio u mrežu nemoćnog Tirića. I nakon izjednačenja Vitežani su nastavili agresivno, napadački i preko Đurića su već u 10. minuti ponovo došli u vodstvo, a samo četiri minute kasnije, u 16. minuti, nakon vrlo lijepe i tečne akcije Livančića i Anastasova, Basara je volejom s ruba šesnaesterca neobranjivo pogodio za 3:1.

Do kraja prvog poluvremena igralo se u nešto blažem tempu, a domaća je momčad propustila dobre prilike , u 23. i 30. minuti preko Fajića i u 39. preko Anastasova, vodstvo i povećati.

Vitežani su dobro počeli i drugo poluvrijeme, Anastasov je u 50., lobujući gostujućeg golmana udarcem s 35 metara pogodio vratnicu, a onda su tu stali, i do kraja susreta na terenu se vodila izjednačena borba. Gosti su davali sve od sebe u neuspjelim pokušajima promjene rezultata u svoju korist, a Vitez je bio u prilici povećati omjer u 73. minuti kada je Vidović iz dobre prilike šutirao pravo u golmana. Jedinu priliku u drugom poluvremenu gosti su imali u 84. minuti ali je dobar udarac Ćuluma izvrsno obranio Tirić.

Zvonimir Čilić / Vitez.info

Prethodni članakDevet medalja za KBV “Sensei” na internacionalnom natjecanju u Istočnom Sarajevu
Sljedeći članakZbog prijetnji redakciji “Dnevnog avaza” uhićen 21-godišnjak iz Travnika