spot_img
spot_img
Petak, 19 travnja, 2024

Velika pobjeda košarkaša Busovače u Čitluku

Košarkaši KK “Busovača“ su ostvarili po prvi put u povijesti pobjedu u Čitluku nad renomiranom protivnikom – Brotnjo Čitluk, dugogodišnjim premijer ligašem KS BiH.

Igrači iz Busovače su bez ikakvog imperativa pobjede došli velikom protivniku te naši mladi košarkaši nisu imali respekta prema nekolicini vrlo iskusnih košarkaša od kojih su neki igrali i ABA ligu i zasluženo došli do pobjede. Ponovo su pokazali jedan novi kvalitet ove ekipe, a to je da se nikada ne predaju.

14 minuta prije kraja Brotnjo je došlo do ogromne prednosti od 19 poena i kada se očekivao konačni slom gostiju, od tada pa do kraja utakmice na terenu postoji samo jedna ekipa – KK Busovača. Uslijedila je serija 15:0, a onda je rezultat 62:61 stajao na semaforu više od 4 minuta da bi se u neizvjesnoj završnici bolje snašli mnogo mlađi košarkaši iz Busovače.

Iako su svi dali svoj maksimum moramo spomenuti neke košarkaše Busovače koji su obilježili ovu utakmicu:

Nedim Mešinović je odigrao utakmicu karijere (27 poena i 13 skokova)