Četvrtak, 25 travnja, 2024

USKRSNI TURNIR: “Veterani” priredili iznenađenje i svladali “Alutehnik”, “Pivari” remizirali sa ekipom NK “Kreševo”

U potpunosti je završeno odigravanje utakmica 2. kola grupe “B” na 23. Uskrsnom turniru u malom nogometu “Busovača 2016”.

U prvoj utakmici ekipa “Veterani Busovače” su pomalo iznenađujuće savladali mnogo mlađu ekipu Alutehnik sa 5:4. Bila je to utakmica puna preokreta, no presudilo je iskustvo Gorana i Željka Znahora, te su ovom pobjedom stvorili i šansu svojoj ekipi za prolazak u četvrtfinale.

Jedan od favorita turnira – “Bosh Maglaj” je samo po rezultatu lagano savladao ekipu “Potenza V12” sa 7:1. Prvo poluvrijeme proteklo je u ravnopravnoj igri i završeno je 1:1, no u drugom dijelu, za samo 4 minuta, sastav Potenze se „raspao“ i primili su brzih 5 golova i to je bio kraj.

Odlična utakmica viđena je i na završetku 4. dana turnira. Pivnica “Beer Bar” i NK “Kreševo” oduševili su pune tribine dvorane u Busovači. Poveli su „pivari“ sa 3:1, Kreševo s igračem – vratarom okreće u svoju korist 4:3, Beer Bar postiže dva brza gola i preuzima vodstvo s rezultatom5:4. Kada se očekivala pobjeda “pivara”, Kreševo postiže izjednačujući pogodak za konačnih 5:5. Izvedeni su i penali za prednost ako ekipena kraju budu imale isti broj bodova i tu su igrači Kreševa bili s(p)retniji i slavili u udarcima sa 6 metara.