Tijekom proteklog vikenda na području Kantona Središnja Bosna prijavljeno je devet kaznenih dijela, a evidentirane su 23 prometne nesreće u kojima je jedna osoba zadobila teže i šest lakše tjelesne ozljede.

Dana 13. srpnja oko 12:15 sati u ulici S. Radića općina Vitez dogodila se prometna nesreća u kojoj su sudjelovali:

-Putničko motorno vozilo marke VW Tiguan kojim je upravljala K.I. rođena 1959. godine iz Viteza i

-Motocikl marke Yamaha, kojim je upravljao A.Č. rođen 1967. godine iz Viteza

U ovoj nesreći teže tjelesne ozljede zadobio je A.Č. koji je upravljao motociklom.

Očevidne radnje na licu mjesta nezgode izvršili su policijski službenici PS Vitez.

Zbog različitih prekršaja iz oblasti prometa uručeno je ukupno 634 prekršajna naloga, od kojih je 141 uručen zbog prekršaja prekoračenja dozvoljene brzine, koji su evidentirani mobilnim i fiksnim radarima.

Iz prometa su zbog upravljanja vozilom pod djelovanjem alkohola ili bez položenog vozačkog ispita isključena 54 vozača, od kojih je 10 zadržano u policijskim stanicama do otrježnjenja zbog prisustva alkohola u organizmu preko 1,5 promila, priopćeno je iz MUP-a KSB.

Notra.ba