U 9. kolu 2. lige Zapad NS FBiH odigran je jedan od derbija prvog dijela natjecanja. Drugoplasirani FK Vitez je došao u goste trećoj ekipi na tabeli, NK Busovača. Derbi je protekao u veoma dobroj igri obje ekipe, a na kraju slavila je ipak nešto bolja momčad – NK Busovača.

Domaći su počeli po običaju snažno i prvu priliku su iskoristili – centaršut Topalovića realizira Mirza Sejmen za 1:0 u 6. minutu utakmice. Busovača nastavlja pritisak, redaju se prilike: 13 .minut Lucić, 21. minut Čakić i 22. minut Musić.

Gosti sredinom 1. poluvremena uspostavljaju ravnotežu. U 31. minuti propuštaju idealnu priliku da bi samo minut kasnije došli do izjednačenja. Do kraja poluvremena Vitez ima više loptu u nogama i bolji je protivnik, ali promjene rezultata nema.

U drugom dijelu, nakon izmjena u domaćoj ekipi (ušli Brkić, Jurić i Salkica), na terenu kao da je druga ekipa – redaju se prilike, najbolja Brkić 64. minut vratnica spašava Vitežane. Ipak, nakon gužve odlični Brkić u 75. minuti postiže gol odluke – 2:1 za Busovaču. Samo minut kasnije Brkić promašuje gol sa pet metara. Isti igrač u 86. minuti ponovno pogađa vratnicu, a najbolja prilika domaćih je u 93. minutu kada Čečura i Brkić sami pred vratorom gostiju ne iskorištavaju šansu. Gosti su do kraja zaprijetili odličnim šutem dvije minute prije kraja, ali je vratar Selimović odlično intervenirao te je ostalo zasluženih 2:1 za NK Busovaču.

U dobroj domaćoj ekipi istakli su se posebno Brkić, Jurić, Krišto, Lucić te vratar Selimović.

Prethodni članakPredstavnici udruge “Dok teče Lašva” posjetili predsjednika FBiH Marinka Čavaru
Sljedeći članakI košarkaši Busovače bolji od Viteza, u utorak ogled protiv Novog Travnika