Petak, 29 ožujka, 2024

Šok za prvake: Preokret Željezničara za prvi poraz Plemića nakon 10 mjeseci!

Zrinjski nije uspio nastaviti tamo gdje je stao prošle sezone. Ne samo da nije uspio nastaviti niz pobjeda iz prošle sezone, nego je doživio prvi premijerligaški poraz nakon rujna prošle godine.

Željezničar je slavio s 2:1 i to nakon što je gubio s 1:0, te nanio Zrinjskom tek drugi domaći poraz u eri Sergeja Jakirovića.

Plemićima je ovo bila prva premijerligaška utakmica, budući da su utakmicu sa Slobodom odgodili. Ušavši u utakmicu nakon pobjede u Tirani očekivala se još jedna pobjeda Plemića i tako je i izgledalo nakon što je Nemanja Bilbija pogodio nakon centaršuta Almira Bekića.

Nakon postignutog gola Zrinjski je imao apsolutnu inicijativu i mogao je uvećati svoje vodstvo, ali kada je propustio svoje prilike uslijedila je kazna, piše Bljesak.info.

Igrač s klupe Hamza Gasal pogodio je s ruba šesnaesterca za 1:1 i šok s tribina. Taj gol kao da je šokirao i domaće, jer je Štilić malo kasnije mogao postići i drugi gol za goste. U 81. minuti Zrinjski je ostao s igračem manje, jer je Josip Ćorluka dobio drugi žuti karton, a Željezničar je prednost iskoristio već dvije minute kasnije. Štilić je bio asistent, a strijelac Nedim Mekić za iznenađujuću pobjedu Željezničara. Slavlje Željezničara – Šok za prvake: Preokret Željezničara za prvi poraz Plemića nakon 10 mjeseci!

Zrinjskom ovaj poraz dolazi samo četiri dana uoči uzvratne utakmice Konferencijske lige s Tiranom.