Srijeda, 24 travnja, 2024

Snažna podrška Busovljaka u pobjedi Kauboja protiv odlične Njemačke (FOTO)

Hrvatska muška rukometna reprezentacija sinoć je svladala odličnu Njemačku rezultatom 25:24 i osigurala polufinale Europskog rukometnog prvenstva.

I u sinoćnjoj utakmici “kauboji” su imali ogromnu podršku navijača, a na tribinama Wiener Stadthalle dvorane bili su i naši Busovljaci. Fotografije nam šalje naš Busovljak Dario Petrović. Pogledajte!

Hrvatska je junačkom igrom u Beču pobijedila Njemačku i osigurala plasman u polufinale u Švedskoj, a pobjedu je Hrvatskoj donio gol Igora Karačića minutu i pol prije kraja, te obrana Marina Šege kod udarca Kohlbachera 13 sekundi prije kraja. Kauboji su se “vratili iz mrtvih” u završnici drugog dijela, nakon što je Njemačka vodila veliku većinu vremena, a Hrvatska nije imala rješenja za čvrstu i grubu igru u obrani. Hrvatska je odigrala vrlo slabo prvo poluvrijeme s nedovoljno brzim povratkom u obranu, sa samo tri obrane Šege, promašena sva tri sedmerca i neiskorištenih čak 12 minuta kazne njemačkih igrača. Ipak, furioznom završnicom Hrvatska je došla do pete pobjede na prvenstvu, koja ih vodi u Stockholm čak dva kola prije kraja grupne faze.