spot_img
Četvrtak, 28 ožujka, 2024

Sloga pobijedila očajno Sarajevo, odlična igra Busovljaka Karla Stapića (FOTO)

Sloga iz Doboja pobijedila je Sarajevo 1:0 u susretu 14. kola Premijer lige BiH igranom u petak u Modriči. U redovima domaćih odličnom igrom istakao se Busovljak Karlo Stapić, inače središnji branič ovog kluba.

U izjavi za grad-busovaca.com portal naglasio je značaj ove pobjede i slogom koja vlada među timom.

“Iza nas je veoma bitna utakmica i vrijedna tri boda, koja su nas približila gornjem djelu tabele. Dokazali smo da smo ekipa, ekipa koja ima karakter i koja ne odustaje lako. Zadovoljan sam svojom igrom i igrom čitave ekipe. Najbitnije je da ostanemo na zemlji, jer je dugo prvenstvo ispred nas”, rekao je Stapić za naš portal, inače jedan od najboljih pojedinaca na jučerašnjoj utakmici.

Podsjetimo, Karlo Stapić u redove Sloge stigao je sredinom 7. mjeseca iz kosovskog kluba BFK Simm-Bau (Maglaj), a prije toga 10-ak godina bio je dio Nogometnog kluba “Busovača”.

“Sloga” složna, Sarajevo kući s porazom

U doista uzbudljivoj utakmici Sarajlije su promašile nevjerovatne prilike, a Sloga je to na kraju kaznila i došla je do tri boda.

Otvoreno se igralo s obje strane od prve minute, a prvi su prijetili domaći nogometaši. Pokušao je Milaković, Šahinović brani u 8. minuti.

Desetak minuta kasnije Sloga je imala sjajnu šansu kada je lopta nakon jednog kornera odbila od defanzivca Sarajeva i završila pored gola.

Do kraja prvog poluvremena golman Sarajeva Šahinović odlično je odbranio šut Kulenovića.

Sarajevo je u 61. minuti propustilo najbolju priliku na meču. Ikić je zaobišao golmana domaćih, ali nije odmah šutirao i igrači Sloge su izblokirali njegov udarac.

Kazna je stigla u 74. minuti. Basrak je glavom matirao nemoćog Šahinovića i donio velika tri boda Slogi.

Do kraja susreta rezultat se nije mijenjao. Uzaludni su bili napadi Bordo momčadi čiji su igrači pokazali veliku nervozu i ostalo je do kraja 1:0.

Sloga je nakon 14 odigranih kola sedmoplasirana sa 17 osvojenih bodova, dok je Sarajevo šestoplasirano sa 19 bodova. U 15. kolu Sarajevo gostuje u Posušju, dok Sloga ide u Mostar kod Zrinjskog.

Karlo Stapić, igrač novog premijerligaša Sloge Merdian: “Korak po korak gradim karijeru, u novom klubu su me jako lijepo prihvatili!”