Petak, 19 travnja, 2024

Sarajevo svladalo Zrinjski i plasiralo se u polufinale Kupa BiH

Nogometaši Sarajeva su na svom terenu pobijedili Zrinjski s 1:0 i plasirali se u polufinale Kupa Bosne i Hercegovine.

Bordo tim je zaprijetio već u trećoj minuti preko Mešanovića koji je pokušao s nekih 25 metara, ali je golman Varvodić bio siguran. Samo dvije minute kasnije ponovno šansa za Mešanovića. Nadmudrio je Bekića i šutirao, no lopta odlazi pored gola.

Zrinjski je zaprijetio u 13. minuti kada je Enin gotovo kaznio Kovačevića zbog istrčavanja s gola, no ostalo je 0:0. Nakon toga je opao ritam igre i nije bilo nekih izglednijih prilika, piše sportsport.ba.

Kada se činilo da u prvom poluvremenu nećemo vidjeti gol Sarajevo je došlo do prednosti. Igrala se 37. minuti kada je Handžić pobjegao obrani Zrinjskog nakon asistencije Dupovca i rutinski je savladao golmana gostiju za 1:0.

Handžić je i tri minute kasnije mogao do gola jer je nakon kornera okrznuo loptu glavom, no ovaj put ona ide pored stative. Do kraja prvog dijela još jednom je zaprijetio Mešanović, ali ostalo je 1:0.

Prvu ozbiljniju priliku u nastavku vidjeli smo u 56. minuti kada je Mešanović proigrao Fanima kojeg u posljednji trenutak zaustavlja Jakovljević. U 63. minuti veliki nesporazum na relaciji Miličević-Kovačević. Stoper Sarajeva je prejako svom golmanu vratio loptu, gotovo da do nje dođe Ivančić, ali Kovačević u posljednji trenutak loptu izbija u korner.

Zrinjski je u 73. minuti ostao s igračem manje. Gačić je kao zadnji igrač obrane faulirao Handžića ispred samog kaznenog prostora, a sudac mu je opravdano pokazao crveni karton.

Iz slobodnjaka je topovski šutirao Hebibović, ali je prečka spasila Plemiće. Zrinjski prijeti pet minuta kasnije preko Mašića koji je pokušao glavom, ali ponovno bez promjene rezultata.

U 87. minuti u sjajnoj šansi bio je Dupovac koji se našao sam u petercu, ali umjesto da loptu pospremi u mrežu, ona ide pored stative. Bordo tim je do kraja priveo utakmicu kraju i slavio sa 1:0, te je izborio plasman u polufinale gdje su se nešto ranije plasirali Klis, Tuzla City i Borac.