Utorak, 19 ožujka, 2024
spot_imgspot_img

Sarajevo – Sloboda 1:1: Totalna ofanziva Bordo tima, steže se obruč oko gola Tuzlaka

Nogometaši Sarajeva i Slobode večeras od 20:00 sati na stadionu Bilino Polje u Zenici igraju utakmicu 6. kola m:tel Premijer lige BiH, a na portalu Klix.ba možete uživo pratiti tekstualni prijenos susreta.

66′ – Velika prilika za Sarajevo! Na kraju je udarac Ikića odbranio Bukvić. U nastavku akcije Mulahusejnović je pao u kaznenom prostoru, ali ništa od penala.
63′ – Jahić je osjetio da je vrijeme za izmjene. Umjesto Komazeca i Vošnjaka, na terenu su Ćivić i Jarović.

61′ – Upravo umjesto Ramića na terenu je Kapić. Steže se obruč oko gola Tuzlaka i odbrana Slobode je na velikim mukama. Trenutno Bordo tim ima posjed lopte od čak 73 posto.

58′ – Žuti karton za Ramića. Sarajeva nastavlja napadati, a sada je opasno zaprijetio Đokanović udarcem iz daljine.

51′ – GOOOOOL! Sarajevo je izjednačilo, a strijelac je bio Mulahusejnović. Suljić je dobro uposlio napadača Sarajeva koji se oslobodio svog čuvara i onda silovitim udarcem matirao nemoćnog Bukvića. Očekuje nas izuzetno zanimljiva završnica meča.

48′ – Odmah je Sarajevo krenulo ofanzivno, a prvu priliku u nastavku propustio je Ikić.

46′ – Počelo je drugo poluvrijeme! Sloboda je već napravila jednu izmjenu pa je umjesto Osmića ušao Kurtalić.

45’+2 – Gotovo je prvo poluvrijeme. Sloboda vodi 1:0 efektnim golom Komazeca!

45+1′ – Ponovo katastrofalan udarac igrača Sarajeva, ovaj put u režiji Suljića. Lopta je otišla daleko od Bukvićevog gola.

43′ – Iznenada se ukazala prilika Varešanovića koji je ostao sam iskosa s lijeve strane. Mnogi su očekivali njegov centaršut, ali se Dal odlučio na šut i propisno se obrukao.

36′ – Žuti karton i za Sarajevo, a dobio ga je Mulahusjenović nakon udarca laktom protivnika.

34′ – Drugi žuti karton za Slobodu, ovaj put za Osmića koji je s leđa grubo faulirao Varešanovića.

30′ – Kakva prilika za Sarajevo! Prvo je Čirjak odlično uposlio Varešanovića koji izlazi jedan na jedan s Bukvićem koji je bio uspješniji. Lopta se odbija do Mulahusejnovića koji je bio izblokiran, a onda je na kraju Ikić pogodio prečku.

28′ – Ponovo je Sarajevo preuzelo inicijativu i prijete. Međutim, Bukvić za sada nema problema s udarcima iz daljine igrača Bordo tima.

22′ – Imamo i prvi žuti karton na utakmici, a dobio ga je igrač gostiju Vošnjak nakon nešto oštrijeg starta i prigovora.

16′ – GOOOOOL! Sloboda vodi 1:0, a strijelac je Komazec! Vošnjak je povukao odličan napad i uposlio napadače svog tima. Maksimović potom u pravom trenutku propušta loptu do Komazeca koji efektno pogađa. Međutim, Komazec nije slavio gol budući da je ranije u karijeri igrao za Sarajevo.

12′ – Tuzlaci su se uspjeli osloboditi početnog pritiska Bordo tima. Sada se ponovo igra najviše na sredini terena.

10′ – Inače, neposredno prije početka utakmice šestog kola Premijer lige Bosne i Hercegovine između Sarajeva i Slobode vidjeli smo neprijatnost nakon što je delegatu susreta zasmetala zastava s ljiljanima.

3′ – Ponovo velika gužva u šesnaestercu gostiju. Probio je Musa po desnoj strani i uputio centaršut, Mulahusejnović loše šutirao, a lopta se potom odbila i stvorila probleme defanzivcima gostiju koje je na kraju spasila ofsajd pozicija.

1′ – Nekoliko sekundi bilo je dovoljno da Sarajevo prvi put zaprijeti na večerašnjoj utakmici. Suljić se oslobodio nekoliko defanzivaca Slobode, potom uposlio Ikića koji šutira iskosa s desne strane, ali pored gola.

1′ – Počela je utakmica u Zenici!