Petak, 19 travnja, 2024

Rukometaši Viteza svladali Čapljinu

U okviru 6. kola Prve lige Federacije BiH grupa Jug rukometaši Viteza dočekali su na svom parketu ekipu Čapljine.

Bila je ovo tek treća utakmica koju je RK Vitez odigrao te upisao i prvu pobjedu. Naime, utakmice prva dva kola protiv Dobrinjca i Izviđača II su odgođene, a u okviru 3. i 4. kola Vitežani su poraženi od RK Iskre i RK Turbina.

U petom kolu Vitežani nisu otputovali na gostovanje Veležu, te je ta utakmica registrirana rezultatom 10:0 za domaće, a RK Vitez je kažnjen s oduzimanjem jednog boda.

Vitez je u odličnoj utakmici 6. kola, punoj ritma, borbe i želje s obje strane uspio slaviti veoma važnu pobjedu rezultatom 32:29. Vitežani bolje ulaze u utakmicu te nakon sedam minuta imaju vodstvo od 6:0. Međutim, nakon time-outa gosti se vraćaju utakmicu serijom od 4:0. Do kraja poluvremena igralo se gol za gol, a gosti pred sami kraj uspijevaju doći do prednosti, te na odmor odlaze pri vodstvu od 12:13.

U drugom poluvremenu ionako motivirana i borbena ekipa Viteza dodaje gas te uspijeva preokrenuti rezultat. U najvažnijim trenucima utakmice, mladi golman Viteza Vedran Dražić s nekoliko vrtoglavih intervencija razbija samopouzdanje gostiju, a njegovi suigrači su uspjeli sačuvati prednost do kraja utakmice.

Među najboljim strijelcima utakmice bili su Hrvoje Rajić i Franjo Livančić, a sasvim sigurno najzaslužniji za pobjedu je bio golman Dražić sakupivši nevjerojatnih više od 20 obrana.

Rukometaši Viteza u narednom kolu gostuju u Goraždu kod istoimenog kluba, koji je najveći favorit za osvajanje titule prvaka i ulazak u Premijer ligu.