Četvrtak, 26 svibnja, 2022

Reprezentacija BiH u rukometu upisala zlata vrijednu pobjedu

Reprezentacija BiH u rukometu upisala je zlata vrijednu pobjedu u Bjelorusiji minimalnim rezultatom, a na semaforu je stajalo 29:30.

Naš tim nije dobro otvorio meč, te je već u osmoj minuti gubio sa 5:2. Ipak, uslijedio je period dobre igre, Vegar je u 18. minuti smanjio na 10:9, a nakon toga smo imali i dva napada za poravnanje rezultata. Nažalost, obje prilike smo propustili, a Bjelorusi su do kraja prvog dijela uspjeli da kazne nekoliko naših tehničkih greška i brzim golovima stigli su do prednosti 16:12 nakon prvih 30 minuta igre. Na početku drugog poluvremena Bilal Šuman je odlučio na gol staviti Nebojšu Grahovca i u fazi napada igrali smo bez golmana, ali nikako nismo uspijevali da se približimo domaćinu. U 43. minuti bilo je 22:20, ali Bjelorusija je brzo stigla do 25:21.

Dvanaest minuta prije kraja nakon kontre Nuića smanjili smo na 25:23, a nakon obranjenog napada Karačić je pogodio za 25:24 i vratili smo se u meč. U tim trenucima razigrao se i Igor Karačić i u šest minuta prije kraja svojim četvrtim golom je prvi puta na utakmici poravnao na 27:27. Šilović potom nije realizirao akciju Bjelorusa, a četiri i pol minute prije kraja Terzić je golom sa sedam metara potpuno preokrenuo rezultat i poveli smo sa 27:28. Potom je Burić zaustavio napad domaćih, ali ni Karačić nije uspio da odvede naš tim na +2. Uslijedila je prava drama, a dvije minute prije kraja Bjelorusija je izjednačila na 28:28. Sjajni Karačić je minutu prije kraja vratio prednost našem timu, ali domaćin je ekspresno poravnao na 29:29. Imala je Bjelorusija napad za pobjedu, ali nakon greške i kontre našeg tima prave faul za 7 metara koji Nikola Prce sjajno rješava za odličnu pobjedu.