Subota, 20 travnja, 2024

Poraz košarkaša Busovače u završnici utakmice u Tomislavgradu

Košarkaši KK “Busovača“ u 2. kolu Lige KS HB za seniore poraženi su u Tomislavgradu rezultatom 78:69 (28:37).

Poraz od 9 poena razlike izgleda visok, ali moramo napomenuti da je 80% utakmice Busovača vodila, u jednom trenutku ta je prednost iznosila i 11 poena.

Nakon početne „rezultatske klackalice“, kraj prvog perioda Busovača završava u odličnom ritmu Mašića, Gazića i Hodžića te skokovima Milinovića i Mešinovića za prednost 24:17.

U drugom periodu ekipi se dobrim minutama pridružio i Softić te je prednost Busovače na poluvremenu iznosila 9 poena (37:28). Prednost se nije topila niti u trećem periodu sve do tri minuta prije njegova kraja kada je trener Križanović morao rotirati ionako oslabljen roster ekipe zbog velikog broja napravljenih osobnih pogrešaka koje su suci mnogo češće dodjeljivali Busovači nego domaćinu, a to je vidljivo i u konačnoj statistici ove utakmice.

Tomislav je pojačao ritam i stigao do 56:56 na kraju trećeg perioda. Kada se očekivalo da domaćini potpuno preuzmu inicijativu u 4. periodu, Busovača se ponovno budi i u 36. minutu poenima Mešinovića dolazi do 68:63.

I to je bilo to od mladih busovačkih košarkaša. U narednom napadu suci dosuđuju osobnu pogrešku Milinoviću (njegova 5.pogreška) umjesto očiglednih koraka. U novom napadu domaćih 5. osobnu je dobio i Hodžić i to je bio početak kraja.

Na kraju konačnih +9 – 78:69, ali trener gostiju mora biti ponosan na svoje igrače koji su ostavili srce na terenu svih 40 minuta i malo ih je dijelilo do velike pobjede u Tomislavgradu.

Tek na kraju napomenut ćemo i ovo, da ne bude pravdanje za poraz: KK Busovača je u odnosu na onaj fantastičan rezultat iz prvog kola i pobjedu protiv Posušja u Tomislavgradu bila oslabljena neigranjem tri igrača zbog više sile i ozljeda – Duranović, Draganović i Tepić, a i mladi Babić je na utakmicu otputovao vidno bolestan.

Spomenuta tri igrača su na prošloj utakmici postigli gotovo 30 poena, a od njih trojice dvojica su razigravači ekipe, tako da je bilo i teško očekivati pobjedu bez njih.

A pobjeda je zaista bila veoma blizu. Niti neke sudačke odluke u finišu utakmice nisu išle na ruku mladoj ekipi Busovače, ali i to je sastavni dio ove igre.

Nema vremena za tugovanje, ekipa nastavlja u punom pogonu s treninzima i pripremu za utakmicu s Livnom koja će se igrati u nedjelju 5. 11. u dvorani u Busovači. Najbolji lijek za ovaj poraz bit će pobjeda nad Livnjacima u što i ne sumnjamo.

Koševe za Busovaču u Tomislavgradu postigli su: Mašić 23, Gazić 12, Softić i Hodžić po 11, Mešinović 6 poena i 12 skokova te Milinović 6 poena, 10 skokova i 7 asistencija.