Četvrtak, 28 ožujka, 2024

Poraz bh. rukometaša u Španjolskoj

Najefikasniji u reprezentaciji BiH bili su Panić sa šest i Nuić s četiri gola

Rukometna reprezentacija Bosne i Hercegovine porazom od Španjolske započela je kvalifikacije za europsko prvenstvo 2018. u Hrvatskoj. Izabranici izbornika Bilala Šumana su u prvom kolu grupe 3 kvalifikacija sinoć u Valladolidu poraženi od Španjolaca s 30:21 (12:6).

Rukometaši BiH pružili su dostojan otpor favoriziranom protivniku prvih petnaestak minuta. Odličnom igrom u obrani uspjeli su zaustaviti Španjolce, a golovima Panića, Prcea i Nuića četiri puta uspijevali doći u vodstvo.

Igra u obrani također je bila bolji segment i kod Španjolaca koji su u 16. minuti prvi put uspjeli doći do vodstva, a onda je uslijedila nevjerojatna serija od osam golova čime su domaći rukometaši praktično riješili pitanje pobjednika.

Reprezentativci BiH punih 14 minuta nisu uspijevali naći rješenje u napadu, a golgeterski “post” prekinuo je Senjamin Burić dvije minute prije kraja poluvremena. Uslijedio je pogodak i Ovčine pa je BiH s mini serijom uspjela smanjiti na 11:6, ali su Španjolci u posljednjim trenucima prvog poluvremena postigli gol preko Aguinagaldea i otišli na odmor sa šest golova prednosti.

Početak drugog poluvremena obilježila su isključenja trojice bh. igrača, Prcea, Karačića i Vegara, pa je BiH u prvih osam minuta drugog dijela gotovo cijelo vrijeme bila s igračem manje. Španjolci su to znalački iskoristili te novom serijom od 5:0 došli do 11 golova prednosti u 38. minuti utakmice (18:7).

U nastavku rukometaši BiH su uspjeli konsolidirati redove i u 20. minuti smanje zaostatak na osam golova, ali više od toga nisu mogli.

Najefikasniji u reprezentaciji BiH bili su Panić sa šest i Nuić s četiri gola, dok su Španjolsku predvodili Rivera sa sedam te Tomas i Enterrios s po četiri gola.

Reprezentacija BiH kvalifikacije nastavlja u nedjelju kada u Sarajevu dočekuje reprezentaciju Austrije, koja je na svom terenu sinoć poražena od Finske sa 27:31.