Petak, 20 rujna, 2024

Pogledajte golove kojima je Dinamo deklasirao Qarabag

PRVAK Hrvatske Dinamo je na sjajan način odradio prvu utakmicu play-offa Lige prvaka. Zagrebački klub je pobijedio Qarabag rezultatom 3:0 na Maksimiru i došao na korak do najelitnijeg klupskog natjecanja.

Dinamo je slavio golovima Marka Pjace u 29. i fantastičnog Sandra Kulenovića koji je ušao u 63. minuti i golovima u 75. i 80. minuti donio Dinamu veliku pobjedu. Golove Dinama pogledajte OVDJE, OVDJE i OVDJE.

Uzvrat je sljedeće srijede u Azerbajdžanu gdje će Dinamo braniti veliku prednost i pokušati potvrditi plasman u Ligu prvaka koji bi klubu donio ogroman profit. U slučaju ulaska u Ligu prvaka zaradit će od UEFA-e minimalno 18.6 milijuna na ime nagrade. Klupski ranking, desetogodišnji koeficijent i udio od marketinga bi Dinamu donijeli još 10 milijuna eura. Svaki bod u Ligi prvaka vrijedi još 700.000 eura.

Dinamo opravdao ulogu favorita u prvoj utakmici

Podsjetimo, hrvatski prvak je favorit u ovom dvoboju u koji je ušao iz pozicije nositelja. Qarabag je prošle sezone imao impresivan nastup u Europskoj ligi te stigao do osmine finala, gdje je ispao od Bayer Leverkusena, koji je kasnije igrao u finalu.

Ove sezone su u drugom kolu kvalifikacija za Ligu prvaka s uvjerljivih 7:0 svladali Lincoln Red Imps, a u trećem kolu su nakon dramatične borbe prošli Ludogorec. Nakon poraza 2:1 u prvoj utakmici na domaćem terenu u uzvratu su slavili s 3:2 u regularnom dijelu, a zatim zablistali u produžecima s četiri gola, pobijedivši 7:2 i osiguravši dvoboj s Dinamom.