Srijeda, 24 travnja, 2024

Pandžina momčad prošla Bijeljinu i učvrstila se na vrhu ljestvice

Najviše poena u gostujućem sastavu postigao je Boljkovac ( 20 koševa), dok je domaće predvodio odlični Tuljković, koji je ubacio 25 poena.

Košarkaši Kaknja nastavljaju s dobrim igrama i u novoj godini. U prvoj utakmici nakon Božićne i novogodišnje stanke gostovali su u Bijeljini, kod davljenika BN Basket Radnika i upisali su još jednu pobjedu.

Bila je to dvanaesta pobjeda igrača koje s klupe vrlo uspješno vodi mladi trener Josip Pandža. Sam susret u Bijeljini obilovao je s dosta oscilacija.

Gosti su jako dobro ušli u susret i na koncu prve četvrtine imali solidnih jedanaest poena prednosti. Nakon toga konce igra u svoje ruke preuzimaju domaći igrači, te kroz drugu i treću četvrtinu dostižu prednost gostiju i u posljednju dionicu ulaze s prednošću od pet poena.

No ipak, domaći igrači nisu izdržali. Gosti iz Kaknja predvođeni Boljkovcem, Palavrom, Dedićem i Merdanovićem dostižu vodstvo domaćina i stječu prednost koju bijeljinski sastav nije mogao ugroziti.

Najviše poena u gostujućem sastavu postigao je Boljkovac, koji je domaćinima ubacio 20 koševa, dok je domaće košarkaše predvodio odlični Tuljković, koji je ubacio ukupno 25 poena, no u konačnici to ipak nije bilo dovoljno za pobjedu.

S novom pobjedom (78:73) momčad trenera Josipa Pandže je potvrdila prvo mjesto na ljestvici Lige 12, dok je BN Basket nakon svog dvanaestog poraza, došao u tešku situaciju gdje mu prijeti gola borba za ostanak u elitnom razredu bosanskohercegovačke košarke.