Petak, 29 ožujka, 2024

Odlični Hajduk pobijedio Vitoriju na punom Poljudu

Hajduk je odigrao vrlo dobru utakmicu protiv Vitorije na Poljudu. Slavio je s 3:1, na uzvrat nosi prednost koja nije mala i šanse za prolaz u play-off Konferencijske lige itekako rastu…

Vrlo tvrda utakmica, posebno u prvih 45 minuta gdje je viđena praktički samo jedna prava prilika u kojoj je Marko Livaja pucao lošije nego što to inače čini.

Od početka su Portugalci pokušavali izlaziti kombinatorikom, ali pritom su imali dosta problema, Hajduk je jako dobro stajao na terenu i posebno je Krovinović bio opasan na tim mekanim dodavanjima koja je tri puta presjekao.

Na žalost za Hajduk, nijednu od tih situacija nije uspio iskoristiti i to uglavnom zbog nepotrebnog kompliciranja na ulasku u 16 metara.

Livaja je u tih 45 minuta bio solidno zatvoren, ali ipak je uspio jednom opasno zaprijetiti. U završnici prvog dijela Sahiti mu je dao loptu nakon pogreške Portugalaca, Livaja ulazi u kazneni prostor i puca iskosa s 15 metara ravno u vratara.

U drugom dijelu Hajduku je trebalo samo deset minuta da kreira dvije vrlo opasne situacije. U 57. minuti Biuk je ubacio s lijeve strane, na prvoj vratnici bio je Villanueva koji nezgodno zahvaća loptu i skoro je šalje u svoju mrežu.

Hajduk je tu opasno pritisnuo i u sljedećoj minuti imao sjajnu priliku, Mikanović je s desne strane odlično pronašao u sredini Vukovića koji puca iz prve, ali lopta prolazi nekoliko centimetara pokraj vratnice.

Činilo se da je samo pitanje vremena kada će Hajduk do pogotka, ali onda je uslijedio šok. U 61. minuti je sijevnuo napad Vitorije i sjajan udarac Mage s 18 metara u suprotne rašlje za vodstvo Portugalaca.

Hajduk se brzo oporavio, u 67. minuti sve je zakuhao naravno Marko Livaja koji je dobio loptu u 16 metara, odlično se izborio za prostor, dobro pucao, ali pogodio vratnicu, lopta se odbija do Sahitija koji iz blizine zabija za 1:1.

Podigao je taj pogodak Splićane i Hajduk je potpuno zasluženo došao do preokreta! U 75. minuti dugačka lopta sa svoje polovice Eleza, Magalhaes je pogriješio, promašio loptu, nju uzima Melnjak i iz prve pogađa za 2:1, piše Sportnet.hr.

Bio je Hajduk bolji i potpuno je zaslužio preokret, ali i treći gol koji je stigao desetak minuta kasnije. Još jedna neprisiljena pogreška Portugalaca, mekano dodavanje koje po tko zna koji put presijeca Krovinović, ulazi u 16 metara i onda fantastičnim udarcem pod gredu u bliži kut pogađa za 3:1.

Puno bolje izdanje Hajduka u drugom poluvremenu, Hajduk je bio dosta bolji, razigraniji, kvalitetniji, a od Vitorije smo vidjeli malo toga. Dovoljno da šanse Splićana porastu uoči uzvrata.