spot_img
spot_img
Četvrtak, 25 travnja, 2024

NBA: Nevjerojatni Bogdanović pogodio četiri trice u minutu i pol, Zubac s stopostotnim učinkom

Bojan Bogadnović odigrao je možda najkompletniju utakmicu karijere, odveo Utah Jazz do nove pobjede i pomogao joj da postavio novi klupski tricaški rekord.
Utah je u gostima razbila Charlotte 138:121 i pritom postigla 26 trica, najviše u svojoj povijesti. Bogdanović je briljirao s 31 košem, sedam skokova i pet asistencija, iz igre je šutirao 10/15, za trice 7/10, a s linije slobodnih bacanja 4/4, piše Index.hr.

Posebno je vruć bio u trećoj četvrtini kada je zabio četiri trice u razmaku od samo minute i pol.

Ovo mu je druga utakmica sezone u kojoj je premašio 30 koševa, izjednačio je svoj najbolji skakački i tricaški učinak sezone, a samo je jedanput imao više asistencija.

Nakon slabog šuterskog ulaska u sezonu, što se moglo pripisati operaciji zgloba, dugoj stanci i traženju ritma, Bogdanović je u posljednjih pet utakmica na prosjeku od 26.2 koša, 4.0 skoka, 2.6 asistencija, iz igre šutira 60%, a trice pogađa s 58.5% uspješnosti.

Utah je nakon poraza u Denveru nanizala tri pobjede, što znači da je dobila 14 od posljednjih 15 utakmica te i dalje ima najbolji omjer u NBA ligi.

Zubac pogađao sve iz igre

Ivica Zubac pogodio je svih sedam šuteva iz igre i ostvario učinak sezone od 14 koševa, ali njegovi LA Clippersi kod kuće su izgubili od Bostona 119:115.

Clippersi su bili bez Paula Georgea i Patricka Beverleya, a Celticsi bez Jaylena Browna i Marcusa Smarta. U takvom odnosu snaga Boston je predvodio Jayson Tatum s 34, a Clipperse Kawhi Leonard s 28 koševa.

Zubac je u igri proveo malo više od 20 minuta, postigao 14 koševa te šest skokova i jednu blokadu, sve uz savršen put iz igre 7/7. Napadački je dominirao protiv niže i fizički slabije centarske postave Bostona.

Njegovo prisustvo na terenu bilo je ogromno, pohvalio ga je trener Ty Lue.

Zupcu je dosadašnji učinak sezone bio 13 poena protiv Atlante, a najviše u karijeri zabio je 26 u siječnju 2019., još u dresu LA Lakersa, nekoliko tjedana prije trejda u Clipperse.

Najatraktivniji potez mu je bilo ovo divlje zakucavanje na asistenciju Loua Williamsa, piše Index.hr.

Prilagođavamo se jedan na drugoga, do ove sezone nismo puno bili zajedno na parketu, pa se još upoznajemo, rekao je trostruki najbolji šesti igrač lige u suradnji s hrvatskim centrom, koji je od ove sezone s njim u drugoj postavio Clippersa.