Subota, 20 travnja, 2024

Mladim bh. košarkašima prijetilo izbacivanje s Europskog prvenstva: Gudelj im uplatio novac, oni postali prvaci Europe

Kadetska košarkaška reprezentacija Bosne i Hercegovine 2015. je postala prvak Europe. Zlatni dečki u finalu su svladali domaćina prvenstva Litvaniju rezultatom 85:83. Ovo je bio jedan od najvećih uspjeha bh. košarke u povijesti.

Ipak, neimaština i neorganiziranost bh. društva čak su i u ovom slučaju bili došli do izražaja.

Naime, nakon četvrtfinalnog meča nakon što su savladali Njemačku i plasirali se u polufinale, FIBA je zaprijetila BiH izbacivanjem s natjecanja ako Košarkaški savez BiH ne uplati kotizaciju od 10.000 eura za nastup, a koje bh. Savez u tom trenutku nije imao.

No, tada su na scenu stupili Pero Gudelj i njegov Fis.

Zahvaljujući tome, bh. reprezentacija je mogla nastaviti natjecanje i na kraju i osvojiti prvenstvo.

Po povratku, mladi košarkaši i okupljeni građani skandirali su Gudelju u znak zahvale ispred Vječne vatre u Sarajevu.