Četvrtak, 28 ožujka, 2024

U lokalnom derbiju Busovača bolja od Kaćuna

Stanku u prvenstvu 2. lige Zapad nogometaši Nogometnog kluba “Busovača” iskoristili su odigravši prijateljsku utakmicu protiv trenutno najbolje ekipe 2. kantonalne lige, FK “Kaćuni” iz Busovače.

Pobijedila je domaća ekipa rezultatom 1:0. Jedini i odlučujući gol u 81. minuti susreta postigao je Mladen Čečura. Busovača je bila bolji protivnik, a zanimljivo je spomenuti i da su domaći nogometaši u ovoj utakmici čak 4 puta pogodili vratnicu gola gostiju (3 puta Mirza Sejmen).

No, i gosti su imali u drugom poluvremenu dvije vrlo izgledne prilike koje nisu uspjeli realizirati. Busovača je nastupila u kombiniranom sastavu u kojem je od prvog minuta bio i jedan kadet – Petar Krilić, a do kraja utakmice iz kadetske selekcije priliku je dobilo još nekoliko nogometaša Busovače.

Podsjetimo da iduće subote Busovača igra posljednju domaću utakmicu u ovoj polusezoni protiv Viteza iz Bužima, a da zadnje kolo gostuje lideru na tabeli Iskri iz Bugojna.