Subota, 20 travnja, 2024

Lana Pudar osvojila šesto mjesto na Svjetskom prvenstvu

Bh plivačica Lana Pudar ponovno je potvrdila svoju kvalitetu i oduševila bosanskohercegovačku javnost novim uspjehom na Svjetskom prvenstvu u velikim bazenima u Budimpešti.

Naime, Lana je u današnjoj finalnoj utrci u disciplini 200 metara delfin zauzela odlično šesto mjesto. Utrku je otplivala u vremenu 2:07.85, što je bilo dovoljno za šestu poziciju u konkurenciji osam plivačica.

Mlada 16-godišnja Mostarka bila je druga najmlađa natjecateljica finala nakon Summer McIntosha iz Kanade, koja ima samo 15 godina. Upravo je McIntosh postao svjetski prvak s vremenom 2:05.20.

Podsjetimo, Lana je nedavno već ostvarila zapažen nastup na ovom Svjetskom prvenstvu budući da je osvojila sjajno osmo mjesto u disciplini 100 metara delfin.

U Mađarskoj će još nastupati na utrkama u disciplini 50 metara delfin.