Četvrtak, 28 ožujka, 2024

Košarkaški Zmajevi poraženi od Finske u Zenici

Košarkaška reprezentacija Bosne i Hercegovine poražena je sinoć od Finske u kvalifikacijama za Svjetsko prvenstvo. Konačan rezultat u zeničkoj Areni bio je 77:81. Poraz je stigao nakon dobre igre bh. tima i velikog vodstva nakon većeg dijela meča.

Zmajevi koje s klupe vodi Vedran Bosnić, sjajno su otvorili meč pa su već nakon prvog perioda naslutili konačan uspjeh. Prvu četvrtinu, bh. tim dobio je rezultatom 28:11.

U nastavku meča, prednost je i dalje bila na strani domaćeg sastava uz povremene periode vrlo dobre igre gostiju koji su u svom timu imali nekoliko provjerenih rutinera.

I kad se činilo da je prva pobjeda tima s novim izbornikom osigurana, uslijedio je veliki preokret gostiju koji su na kraju dočekali prvo vodstvo i sačuvali ga do konačnih 77:81.

Bh. tim je, podsjećamo, ranije izgubio prilike za plasman na Svjetsko prvenstvo.

U timu Finske Koponen je postigao 18 poena, a Salin 17. Reprezentaciju BiH predvodio je Halilović s 20 poena, a Sulejmanović je dodao 12 poena.