Subota, 20 travnja, 2024

Košarkaši Busovače zabilježili treću pobjedu u četiri utakmice

Protekli vikend mlađe selekcije Košarkaškog kluba Busovača su odigrale svoje susrete XII. kola Lige Mladih KS HB.

Snage su odmjerili s vršnjacima iz Mostara, točnije protiv KK Pepi Sport.

U prvoj utakmici dana gdje su snage odmjerili pretkadeti, gosti iz Mostara su bez većih problema uspjeli nadigrati domaću ekipu i ostvariti pobjedu.

Druga utakmica donijela je susret između kadetskih ekipa. Busovački košarkaši su snažno ušli u utakmicu i ostvarili prednost od čak 30+ poena u prvoj četvrtini. Prednost je rasla u svakoj četvrtini i domaćini su utakmicu mirno priveli kraju. Konačan rezultat: 86:52, u korist Busovljaka.

Treba istaknuti odličnu timsku igru, koja je rezultirala s četvoricom igrača s dvocifrenim brojem poena te ukupno 40 skokova i 20 ukradenih lopti.

Kadete su do pobjede predvodili:
Patrik Vidović (33 poena, 5 trojki),
Marin Prusac (21 poen, 9 asistencija, 5 skokova, 3 ukradene lopte),
Loris Čičak (16 poena, 8 skokova, 5 ukradenih lopti),
Ivo Kokalović (11 poena) te
Kerim Jusupović (6 poena, 12 skokova, 3 asistencije).

Kao i prošle, snimka i ove utakmice će biti objavljena na YouTube kanalu KK Busovača.

Sljedeći vikend naše mlađe ekipe dočekuju ekipu HKK Tomislavgrad.