spot_img
Četvrtak, 28 ožujka, 2024

Košarkaši Busovače u zadnjim sekundama poraženi od Širokog

Seniorskom pogonu Košarkaškog kluba “Busovača” danas je u Širokom Brijegu pobjeda protiv istoimenog domaćina izmakla za dlaku

Naime, danas su košarkaši Busovače, u sklopu 4. kola A1 lige KS HB, gostovali u Širokom Brijegu kod ekipe “Široki 2”. Utakmica s mnogo ritma i odličnom obranom sigurno je jedna od najbolje odigranih u posljednje vrijeme od strane naše ekipe.

Košarkaši Širokog bolje su otvorili utakmicu i na poluvrijeme otišli sa sedam poena prednosti (37 – 30). Loš ulazak košarkaša Busovače u drugo poluvrijeme odveo je Široki na 50 – 39. No, tada kreće odlična serija naših mladih igrača. Petorka – Džozić, Čavara, Milinović, Mešinović i Vukadinović pravi u fantastičnih 12 minuta seriju od 31:10 i 3 minute do kraja prelazi u vodstvo 70 – 61. Ekipa Širokog neizvjesnu završnicu dobiva rezultatom 74 – 72. U tom periodi domaćini su imali i mnogo sreće pogodivši šut iz auta od tablu.

Tuga i razočarenje naših igrača vladali su dugo na terenu. Trener Križanović je na kraju čestitao pobjedniku. U kratkoj izjavi za naš portal rekao je da je ponosan na svoju mladu ekipu i defenzivni pristup iste.

“Neke stvari koje smo uradili u zadnje dvije minute trebamo pamtiti zauvijek jer su plod ne iskustva i upisane pobjede prije vremena”, dodao je.

Najbolji kod Busovače Džozić s 21 poenom, Vukadinović 17, Mešinović 13 i danas odlični Milinović s 9 poena i 12 skokova, dok je mladi Čavara odigrao još jednu fantastičnu defenzivnu utakmicu s 4 poena, 5 ukradenih lopti i odličnim skokovima u obrani. Velik dio utakmice Čišić je igrao s problematičnim osobnim greškama, ali je ipak odigrao odličnu ulogu prvog organizatora.